Білий дім підтвердив інформацію про розмову президента США Джо Байдена з президентом України Володимиром Зеленським.

На Пенсільванія-авеню повідомили, що Байден підтвердив незмінну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед обличчям триваючої агресії Росії в Донбасі та в Криму.

Байден підкреслив прихильність своєї адміністрації активізації стратегічного партнерства на підтримку плану Зеленського по боротьбі з корупцією та реалізації програми реформ, заснованої на спільних демократичних цінностях, які забезпечують справедливість, безпеку і процвітання народу України.

“Лідери погодилися, що ці реформи є центральним елементом євроатлантичних прагнень України. Вони також обговорили важливість тісної співпраці США та України для стримування пандемії COVID-19 і зміцнення демократії в регіоні”, – розповіли в Білому домі.

Зеленський за підсумками переговорів з президентом Байденом заявив про те, цінує підтримку США і має намір серйозно проводити реформування країни.

“Україна цінує підтримку США на різних рівнях. Ми стоїмо пліч-о-пліч, коли йдеться про збереження наших демократій. Я серйозно налаштований реформувати Україну, збільшити прозорість та досягти миру. Американське партнерство має вирішальне значення для українців”, – твітнув Зеленський.

За даними ZN.UA, розмова президентів була викликана концентрацією військ РФ на кордонах України, проте стосувався не тільки цієї теми.

Як повідомляють джерела, коло питань було широким, а розмова повноцінною. До спілкування обидві сторони готувалися заздалегідь, обговорювали реформи, фактори, що сприяють зміцненню України та необхідність уникати помилок попередників нинішньої української влади.

«Розмова була хорошою, але в оборот нас візьмуть серйозно: в черговий раз обіцяти нові правила і жити за старими на цей раз у Києва не вийде» – підсумувало джерело.

В свою чергу, глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що президент США Джо Байден у 50-хвилинній розмові з президентом України Володимиром Зеленським запевнив у підтримці реформ, що проводяться в Україні.

“Джозеф Байден у розмові з Володимиром Зеленським запевнив співрозмовника в підтримці реформ, що проводяться в Україні. За словами президента США, він має повну інформацію про те, що відбувається в Україні й навколо неї. Він запевнив, що США не залишать Україну без підтримки. Це була хороша розмова. Вона тривала близько 50 хвилин”, – повідомив Єрмак у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” у п’ятницю ввечері.

Глава Офісу президента також зазначив, що Володимир Зеленський під час бесіди запросив президента США взяти участь у саміті “Кримської платформи”.

А от прихильники Петра Порошенка, зокрема екс-чинновник Володимир Омелян написав саркастичний пост, щодо розмови президентів, на що йому відповіли журналісти Клименко тайм:

Міньйон увімкнувся в дискурс.

Сидимо, чекаємо, коли сам Петро Олексійович заявить, що дзвінок Байдена Зеленському стався завдяки п’яти років роботи Порошенко і його команди.

Поки мовчить, дивно – підкололи Клименки.