Росіянин пише, що моряків поділили на шість четвірок, а ті розділили між трьома суддями

У неділю, 15 січня, Лефортовський суд продовжував арешт 24 українських моряків, захоплених 25 листопада в ході “інциденту в Керченській протоці”, російський правозахисник потужно виступив на захист полонених.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Facebook російського адвоката Іллі Новікова.

Росіянин пише, що моряків поділили на шість четвірок, а ті розділили між трьома суддями.

“Перше засідання мало розпочатися о 9:30, а друге в 12, і так планувалося ще до обіду покінчити зі справою. Зараз, коли я це пишу, на годиннику дев’ята вечора, і останнє засідання досі не закінчено. Що саме по собі дає уявлення про те, у що перетвориться судовий процес на 24 особи, якщо до нього все-таки дійде”, – написав адвокат.

Моряки наполягають на тому, щоб їх вважали військовополоненими, і судили за Женевською конвенцією, але судді їм відмовили.

“Основна позиція російської сторони – що слідства з прокуратурою, що суддів – “раз немає війни, то немає і військовополонених, це звичайна кримінальна справа”. Насправді Женевська конвенція 1949 року про поводження з військовополоненими прямо передбачає, що вона “буде застосовуватися у разі оголошеної війни або будь-якого іншого збройного конфлікту”, – зазначив Новиков.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У мережі викликало повагу, що російський адвокат так потужно захищає українських моряків.

“Дивлячись колись “Що? Де? Коли?”, ніколи не міг подумати, що шанований мною гравець, колись стане адвокатом наших українських моряків. Спасибі вам Ілля, що ви справжній герой нашого часу. Адже це мені з України просто писати, а вам у Росії захищати наших моряків, ой як непросто. Дякую вам, за героїчну роль!”, “Ілля, знаю Вас ще по “Що?Де?Коли?”. Тримайтеся. Знайте – у Вас за спиною, у Вашому тилу зараз ціла країна – Україна. І вже точно – всі військові України. І повірте – зараз це вже не так уже й мало. Не 2014 – рік вже. Передайте хлопцям – їх поведінкою пишається країна”, “Дякую Вам, Ілля , за Вашу допомогу. Передайте нашим хлопцям, що ми молимося за них і чекаємо їх в Україні. Добро і справедливість повинні перемогти! Тримайтеся, дорогі. Вся Україна з вами”, – пишуть у Facebook.