Олігархія намагається приватизувати державну владу й у такий спосіб руйнує державу, тому президентський законопроєкт про олігархів необхідно ухвалити, вважає нардепка від “Слуги народу” Ірина Верещук.

Про це вона написала 3 червня у своєму Facebook.

“Або влада олігархів, або влада держави. Зрештою, саме так стоїть питання. Період співіснування держави з олігархами закінчується. Нам потрібна сильна держава. З олігархами це неможливо. Багато глибинних проблем нашої країни своїм першоджерелом мають саме олігархічний вплив на державну владу з притаманною тотальною корупцією. Олігархія руйнує державу, бо намагається приватизувати державну владу”, – заявила політикиня.

Вона додала, що законопроєкт президента України Володимира Зеленського може бути недосконалим, але починати боротьбу з олігархією необхідно.

“Президент узявся за демонтаж олігархічної системи. Це великий виклик, важкий та невдячний шлях. Але хто знає: можливо, саме для цього 73% українців віддали за нього свої голоси два роки тому, може, це головне, що має зробити президент Зеленський. Напевно, законопроєкт про олігархів не ідеальний. Напевно, він ще може зазнати змін. Хто б що не говорив, це не причина не зробити перший крок”, – підсумувала Ірина Верещук.

А ось народний депутат від партії «Слуга народу» Євгенія Кравчук переконана, що законопроект Президента Зеленського, який покликаний боротися з олігархами в Україні, чекає великий резонанс і опір з боку груп впливу в стінах Верховної Ради.

Нардеп зазначила, що не всі готові прийняти ті зміни, які вперше в історії України були ініційовані Президентом Зеленським, але які вже давно назріли і повинні бути реалізовані.

«Зараз буде мільйон юридичних аргументів, зауважень, що закон не буде працювати, що треба додатково прийняти ще 25 законів, але ми сподіваємося що закон буде прийнятий», – заявила нардеп.

Разом з тим Кравчук зазначила, що даний законопроект носить рамковий характер, оскільки це перший такий законопроект, який покликаний започаткувати боротьбу держави з олігархічною системою, яка з 90-х років активно функціонує в Україні, впливаючи не тільки на політику, але і на ключові медіа в Україні.

«Треба прийняти, що великий бізнес не може впливати на політику, на медіа і на вас, журналістів», – пояснила нардеп.