Редактор газети “Вісті Тернівки” Альона Поддуєва подала заяву до поліції через фізичну агресію на виборчій дільниці з боку чинного депутата Тернівської міської ради на Дніпропетровщині і кандидата від “Слуги народу” Віталія Айзатулова.

Журналістка подала заяву до місцевого відділу поліції через перешкоджання журналістській діяльності та поінформувала НСЖУ.

Редактор газети зафіксувала масову присутність на виборчих дільницях Тернівки осіб із посвідченнями “позаштатних кореспондентів” павлоградської газети “Бегемот”.

За словами Поддуєвої, під час розпитування чергової “кореспондентки” вже на п’ятій виборчій дільниці на неї накинувся депутат міської ради.

Дослівно заява журналістки до поліції: “Хватав мене за руки та штовхав, намагався вибити з рук мій мобільний телефон, яким я вела зйомку”.

Національна спілка журналістів України засуджує надання стороннім особам посвідчень працівників ЗМІ та закликає журналістів у день виборів фіксувати факти присутності псевдокореспондентів.

Також у НСЖУ нагадують, що перешкоджання професійній діяльності журналіста є правопорушенням та карається відповідно до положень ст. 171 Кримінального кодексу України.

Як зазначається на сторінці Віталія Айзатулова в Facebook, він є кандидатом від партії “Слуга народу” на місцевих виборах.

Водночас зараз він є депутатом міської ради від територіальної організації політичної партії “Опозиційний блок” в місті Тернівка.

Зазначимо, Явка в Україні станом на 16:00 25 жовтня склала 27%.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

“Явка по всій країні, за даними ОПОРИ, станом на 16:00 склала 27%. Похибка – 0,84%”, – написала вона

Найвища явка виборців на місцевих виборах станом на 13:00, за орієнтовними даними, була в Одеській області – 26%. Про це повідомляли в ЦВК.

Так, у Вінницькій області явка – 17,2%, у Волинській – 17%, в Донецькій – 22,1%, в Житомирській – 18,3%, в Закарпатській – 15,3%, в Івано-Франківській – 14%, в Кіровоградській – 18,6%, в Миколаївській – 15,5%, в Полтавській – 16,6%, в Сумській – 15,7%, в Тернопільській – 17%, в Харківській – 15,5%, в Черкаській – 17 %, в Чернівецькій – 14%, в Чернігівській – 20,1%, в Луганській – 18%, в Одеській області (без Одеси) – 26%, в Херсонській – 16,7%, в Київській області – 15,6%, в Києві – 16,2%.

У неділю, 25 жовтня, в Україні проходять місцеві вибори. Українці сьогодні вибирають депутатів обласних, районних, міських, селищних і сільських рад, а також міських, селищних і сільських голів, мерів міст.

Виборчі дільниці працюють 25 жовтня з 8:00 до 20:00.

«Явка сьогодні – це вирок Зеленському», – журналіст Влад Сидоренко.

Журналіст «Свободного» зазначає, що це «результат 1,5 річної імпотенції. Результат глибокого розчарування ».

Так само, Сидоренко закликав не перекладати відповідальність на COVID: «І не потрібно на карантин списувати. Будьте, хоча-б, чесними перед самими собою».