У Слузі народу заявили, що на першому засіданні нової Верховної Ради Володимир Зеленський виступить з посланням до парламенту.

Крім того, як заявив глава виборчого штабу партії Слуга народу Олександра Корнієнко в інтерв’ю, на першому засіданні Ради буде представлено коаліційну угоду.

“Згідно з регламентом, президент звертається під час відкриття першої сесії нового скликання Верховної ради зі своїм стратегічним посланням. Звичайно, це також буде частиною нашої програми як президентської сили, частиною великого документа або низки документів, який буде присвячений програмним діям президента, нас і майбутнього уряду”, – сказав Корнієнко.

Відзначимо, що перше засідання Верховної Ради 9-го скликання відбудеться 29 серпня.

На ньому новообрані нардепи мають сформувати президіум, комітети, фракції, затвердити склад Кабміну і призначити прем’єр-міністра.

Окрім того, народні обранці в перші робочі дні можуть також призначити і глав силових відомств, зокрема генпрокурора. Поміж іншим ходять чутки, що нова Рада, яку було обрано на дострокових виборах, може оголосити проведення й дострокових місцевих.

Також новообрані депутати мають скласти присяги, обрати голову парламенту, його заступників.

Поки найімовірнішою кандидатурою називають голову партії “Слуга народу” Дмитра Разумкова. На посаду першого віцеспікера парламенту пропонуватимуть його колегу – Руслана Стефанчука.

Водночас, представники майбутньої опозиції від ОПЗЖ вже заявили, що не планують пропонувати свого лідера Віктора Медведчука на керівні посади президіума Верховної Ради, мовляв, він вже був у попередніх скликаннях і віцеспікером, і першим віцеспікером.

Як зазначив Разумков, 20 серпня підготовча група буде працювати над формуванням персонального складу майбутніх комітетів Верховної Ради.

Але саме формування комітетів, і те, хто їх очолить, стали предметом невдоволень представників інших політичних сил.

У “Голосі”, зокрема, під час підготовчого депутатського засідання 9 серпня наголосили, що керівництво у комітетах мають розподілити за професійними навичками, а не за партійним принципом. У “Слузі народу” вважають, що у них досвідчених професіоналів для цього достатньо.

Загалом на урочисте засідання Верховної Ради запрошуються народні депутати попереднього скликання, президент, прем’єр, голова ЦВК, члени уряду, голова та судді Конституційного Суду, голова Верховного Суду, генеральний прокурор, уповноважений Верховної Ради України з прав людини, голова Рахункової палати, інші офіційні особи за рішенням Підготовчої депутатської групи.