Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху вперше за 20 років прибув в Україну з державним візитом.

Напередодні візиту він заявив, що має намір обговорити з президентом України Володимиром Зеленським створення зони вільної торгівлі, пенсійну угоду та інші питання, які зміцнять відносини між державами.

Як повідомляє прес-служба українського глави держави, його зустріч з Зеленським запланована на 10:30 19 серпня.

Сторони планують підписати українсько-ізраїльські документи. Після обіду Зеленський і Нетаньяху візьмуть участь в траурних заходах із вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру.

Сторони планують підписати українсько-ізраїльські документи. Після обіду Зеленський і Нетаньяху візьмуть участь в траурних заходах із вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру.

Останній раз Нетаньяху був в Києві 20 років тому – в свою першу каденцію на посаді прем’єр-міністра, в березні 1999 року. Він довго не відповідав взаємністю на багаторазові візити українських політиків і їх запрошення відвідати Україну навіть після Революції Гідності в Україні в 2014 році.

При цьому в Москву на зустрічі з Путіним Нетаньяху їздив регулярно, що пояснював необхідністю вирішувати проблеми в сусідній Сирії.

Та даний візит вже встиг “відмітитися” скандалом.

Скандальна ситуація сталася в аеропорту, в ніч на понеділок, 19 серпня, в літаку “Ель-Аль”, в якому глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху летів до Києва. Сара Нетаньяху, що супроводжувала свого чоловіка під час візиту, вона відчитала командира корабля за те, що той не привітався з нею належним чином при посадці в літак.

Сара Нетаньяху в гніві встала зі свого крісла і попрямувала в кабіну пілотів. Однак її туди не пустили, що ще більше розлютило дружину прем’єра. В результаті командир корабля знову привітав подружжя Нетаньяху на борту – за 45 хвилин до посадки в аеропорту.

Насправді командир корабля вітав Сару Нетаньяху і перед зльотом, але вона, швидше за все, цього не розчула, що і призвело до конфлікту. Вдруге ім’я дружини прем’єра прозвучала “акцентовано”: “Бажаємо чолі уряду і його дружині, пані Сарі Нетаньху, вдалого візиту”.

Втім, цим справа не закінчилася. Коли подружжя Нетаньяху зійшли з літака в Києві, їх вітали три дівчата в традиційних українських строях та з короваєм хліба і сіллю. Глава уряду, вже знайомий з цим ритуалом, відламав шматочок хліба, вмочив у сіль і надкусив. Після цього він передав скибочку дружині Сарі, але та жбурнула його на підлогу.

Як повідомлялося, крім вирішення міждержавних питань, приїзд Нетаньяху в Україну можна вважати частиною передвиборної кампанії напередодні позачергових парламентських виборів.