Сьогодні у звіті американського Інституту вивчення війни повідомлялося, що російські загарбники вже практично не можуть підтримувати темп своїх наступальних операцій. Саме тому вони можуть спробувати ініціювати тактичну чи оперативну паузу.

Так, в етері одного з телеканалів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан заявив, що російські війська можуть організувати паузу тільки в тому випадку, якщо перейдуть в глуху оборону на деяких фронтах.

За його словами, зараз видно переведення Запорізького фронту в повну глуху оборону.

“Ми бачимо рух колон переважно живої сили з Ростову на Таганрог, далі через Маріуполь та Мангуш на Бердянськ. Так, як техніки у них немає, вони просто насичують живою силою, переводячи Запорізький фронт в глуху оборону”, – додав військовий експерт.

Роман Світан зазначив, що ті ж самі дії зараз відбуваються в районі Луганського фронту. Через Валуйки вони насичують лінію фронту Сватове й до Кремінної. Відомо, що це перша лінія оборони, яку росіяни передбачають, що ЗСУ прорвуть.

Тут же йде підживлення з Валуйок через Троїцьке по залізній дорозі вже Старобільска й далі до Щастя. Тобто вони починають насичувати й другу лінію оборони, – додав Світан.

“На Херсонському фронті вони передбачають, що їх буде закривати ріка Дніпро. Там також глуха оборона”, – розповів експерт.

Він також повідомив, що єдине “гаряче” місце, де поставлена задача конкретних наступальних дій за допомогою живої сили, – це Донецька область. Там Путін дав наказ “звільнити” її від ЗСУ.

Військовий експерт підсумував, що три участки фронту: Херсонський, Запорізький та Луганський – переходять в глуху оборону. “Гарячим” залишається Донецький фронт.

Водночас додамо, що російська армія загарбників на додачу до атак під Бахмутом і Авдіївкою розраховує розпочати наступальні дії на Лиманському напрямі.

Відповідну інформацію озвучив офіційний представник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Черевий.

За словами речника, українське командування знає про плани противника і має намір протидіяти їм. Принципова позиція українських військових полягає в тому, щоб постійно чинити тиск на росіян усіма можливими способами, зокрема діями диверсійно-розвідувальних груп, щоб не дозволяти ворогові відпочивати та здійснювати перегрупування.

До всього: наступного 2023 року на фронті в Україні відбудеться бій, який вирішить кінець нинішньої війни. До цього готується як Київ, і Москва. Таку думку в інтерв’ю розповів російський політолог Валерій Соловей.

“Українське керівництво абсолютно точно впевнене, і ця впевненість ґрунтується на серйозних підставах, що результат мирних переговорів буде вирішений на полі бою. Такої ж думки дотримується і Кремль. Тому на нас чекає, я б сказав, ключова сутичка, ключова фаза цієї збройної конфронтації.

Вже у новому 2023 році. І саме за підсумками цієї ключової фази і визначиться зміст та характер мирного договору”, – розповів російський політолог.

Те, що ситуація вирішуватиметься військовою динамікою, чудово розуміють і на Заході.

“Судячи за розмірами допомоги, яку Сполучені Штати і в цілому Захід мають намір надати Україні, вони готові допомогти їй організувати той самий наступ, про який Україна давно мріє, і який має, на думку українського керівництва та його військових керівників, повернути Україну до державних кордонів 91-го року, принаймні частини кордону”, – повідомив політолог.

Він уточнив, що російське керівництво готує свою армію до стратегічної оборони. Паралельно окупанти планують і контрнаступ. “

Сподіваються зробити чи кидок на Київ, що не дуже зрозуміло, чи перервати комунікації, за якими Україна отримує із Заходу військову техніку. Нас чекає попереду новий тур цієї трагедії”, – підсумував Соловей.