Міністр оборони Олексій Резніков та секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов попередили про кримінальну відповідальність за допомогу нелегалам у перетині кордону. 

Про це вони заявили під час брифінгу за підсумками засідання РНБО, яке відбулося 14 листопада у Луцьку на тлі кризи з мігрантами на польсько-білоруському кордоні.

Глава Міноборони звернувся до “ділків”, які мешкають у п’яти областях, що межують з Білоруссю (Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській та Чернігівській, – ред.). Він заявив, що якщо раптом хтось захоче заробити грошей на “допомозі” мігрантам у перетині українського кордону, за це буде кримінальна відповідальність, оскільки це питання нацбезпеки.

“Хто надаватиме таку допомогу і за гроші продаватиме країну – відповідатиме досить серйозно за законом”, – заявив Резніков.

Данілов також нагадав про скасування кримінальної відповідальності за перетин кордону, проте підкреслив, що залишилася стаття за допомогу цим людям.

Раніше Данілов повідомляв, що сьогодні на території Білорусі перебуває “вже близько 16 тисяч осіб — так званих біженців”.

Він повідомив, що Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні. Додаткові заходи із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону були визначені за результатами засідання РНБО України 10 листопада 2021 року.