В останній час зросла активність на українсько-білоруському кордоні. За повідомленням Генштабу три батальйони, серед яких два танкових, білоруси перекинули ближче до кордону з Україною. 

Такі дії Білорусі, однак, можуть не означати підготовку до наступу на Україну. Про це 24 каналу розповів засновник білоруського “Білого легіону” Сергій Бульба.  За його словами, від самого початку окупаційних дій Росії проти України білоруська влада удає, що вона вельми заклопотана.

“Спочатку вони заявили про військові навчання і вже вісім місяців роблять їх пролонгацію. Постійно відбувається ротація. Тому б я не зважав на ці чутки про два батальйони біля кордонів з Україною – вони весь час пересуваються, – наголосив співрозмовник.

Він зазначив, що Вітебський ПДВ, що дислокується у смт Боровуха, був на ротації біля білорусько-українського кордону, а зараз перемістився до себе додому.

“Офіцерів відпускають у святкові відпустки, що свідчить про те, що найближчим часом їх не збираються використовувати”, – підкреслив Бульба.

Проте він зауважив, що є інша інформація: що ймовірно Путін наважиться вчинити провокацію. Адже Лукашенко проти активної участі Білорусі у війні й буде робити все можливе, щоб уникнути цього.

“Згадаймо теракт в Росії, коли відбулося захоплення заручників на Дубровці. Російська влада тоді спочатку дозволила зробити це, а потім демонструвала по всім телеканалам, мовляв, подивіться, що ці звірі роблять, тому ми змушені так жорстко реагувати, – нагадав Сергій Бульба.

Він зауважив, що зараз в Білорусі чекають на щось подібне. З’явилась інформація, що ПВК “Вагнер” можуть здійснити подібну провокацію: переодягнуться в українську форму і щось утнуть на білоруській території.