Лідер проросійської організації Український вибір Віктор Медведчук заявив, що переговори щодо обміну українських політв'язнів Романа Сущенка та Олега Сенцова загальмувалися у зв'язку з ліквідацією ватажка терористичної організації "ДНР" Олександра Захарченка.

"Я хочу сказати про те, що пропозиція і переговори з приводу звільнення Сущенка, як і Сенцова і багатьох інших, вони ведуться постійно… Ситуація останніх днів, останнього часу загальмувала цей процес. Це загибель, вбивство Захарченка", – заявив він в інтерв'ю NewsOne.

За словами кума Володимира Путіна, Росія зацікавлена ​​в обміні українців на "певних осіб, які відбувають покарання в Україні". При цьому він відмовився назвати їхні прізвища.

Медведчук висловив надію, що переговорний процес буде відновлений і буде позитивним "для тих очікувань, які мають місце сьогодні в Україні". Але відмовився назвати терміни, щоб "не вселяти непотрібні надії".

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Раніше в Кремлі заявили, що кум президента РФ, лідер проросійського руху Український вибір Віктор Медведчук відповідальний за переговори з обміну незаконно засудженого в РФ Романа Сущенка на засуджених в Україні громадян РФ.

Окрім того, Медведчук, який раніше вступив в партію "За життя" Вадима Рабіновича, заявив про намір пройти до Верховної Ради за підсумками парламентських виборів у 2019 році.

"… Природно, якщо я сьогодні прийняв запрошення і вступив в партію "За життя", завдання будь-якої партії є потрапляння у владу, тобто в парламент. Сьогодні, коли я офіційно, публічно погодився вступити в партію "За життя", природно, що стоїть питання мого входження в парламент, якщо партія цього доб'ється, а я думаю, вона цього доб'ється"

Нагадаємо, Верховний суд Росії визнав законним вердикт Московського міського суду про 12 років ув'язнення для незаконно утримуваного українського журналіста Романа Сущенко. Українця визнали винним в "шпигунстві".

Український режисер Олег Сенцов засуджений російським судом до 20 років суворого режиму за нібито підготовку терактів в окупованому Криму. Його етапували в колонію в місті Лабитнангі. 14 травня 2018 року він оголосив голодування з вимогою звільнити всіх утримуваних Росією українських політв'язнів.