Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний тонко зіграв на психологічних особливостях диктатора РФ Володимира Путіна у питанні Херсона. 

Так ситуацію на тимчасово окупованих територіях прокоментувала російська журналістка Юлія Латиніна на своєму YouTube-каналі. 

Військове командування РФ перекидає колосальну кількість військ у правобережний казан на Херсонському напрямку. Перед російською армією замаячив грандіозний розгром.

 

Вона звернула увагу на те, що ЗСУ не стали повністю руйнувати мости через Дніпро, хоч мали таку можливість.  

“Залужний, на мій погляд, геніальний полководець. Він веде війну з урахуванням не тільки технічних можливостей російської армії, а й психологічних можливостей Путіна. Дивіться, що відбувається під Херсоном. Там можна було роздовбати всі мости, і тоді російське угруповання під Херсоном виявилося б просто відрізаною, їй довелося б здаватися, гинути чи якось бігти через Дніпро. Але Залужний – розумниця, не всі мости знищив, а лише частково зашкодив”, – розповіла журналістка. Цими ударами, наголосила вона, Україна дала чітко зрозуміти Кремлю, що Херсон є великою пасткою і варто робити черговий “крок доброї волі”. 

Але Москва цим шансом не скористалася.  

“Найрозумнішим, зі стратегічної точки зору, було б піти з правого берега України, стати в глуху оборону, закопатися. І тоді нічого б українські війська не змогли вдіяти. Але, зважаючи на все, слово “референдум” для Путіна священне… Путіну дуже важливо провести цей “референдум”. Кількість людей у російській армії, яка помре за цей час, йому не така важлива. Залужний просто потирає руки”, – розповіла Латиніна. 

Вона прогнозує розгром окупаційного угруповання ЗС РФ, яке зараз заганяють на правих берегах Дніпра.  
 
“Залужний, зважаючи на все, точно прорахував Путіна. Він прорахував, що якщо у Путіна буде можливість засунути голову російської армії в херсонський мішок, він неодмінно це і зробить”, – констатувала журналістка. 
 
Подібною думкою поділився український колега Юлії Олександр Коваленко. 
 
На його думку, армії необхідно мати не тільки систему управління, яка стабільно функціонує, а й систему забезпечення. російське командування змогло досягти ефективної роботи системи управління та забезпечення на Донбаському плацдармі, оскільки його забезпечення здійснювалося безпосередньо з росії. До того ж, там уже організували мережу складів, військових частин, ремонтних баз тощо. 
 

Забезпечення тієї колосальної групи військ, яку закидають на Херсонський плацдарм, особливо на правий берег, викликає серйозні сумніви. Адже забезпечити їх безперебійне та якісне управління та забезпечення просто неможливо! 

До прикладу, у середині липня росіяни відправили ешелон із 30 вагонів із боєприпасами, знятими з арсеналу зберігання в гонготі забайкальського краю. До України від гонготи – 5,5 тисяч кілометрів. 

З челябінська відправили 20 цистерн із паливно-мастильними матеріалами та не менше 50 вагонів із боєприпасами. Тут менший шлях буде – 2,2 тисячі кілометрів. 

З іркутська, з “батарейної” відправили гаубиці (5 тисяч кілометрів), з абакана – батальйонний комплект танків Т-80, знятий зі зберігання 297 ЦЗМР, а це 4,1 тисячі кілометрів, три десятки МТ-ЛБ зняли зі зберігання 342 ЦЗМР в улан-уде і женуть за 4,2 тисячі кілометрів. 

І все це призначено як для ведення бойових дій, так і для відновлення боєздатності підрозділів, які вже відвоювалися. 

А тому, коли ці десятки вагонів з боєприпасами чи паливно-мастильними матеріалами, які прибувають за тисячі кілометрів, накриває М142 і вони горять яскраво і запально, у командування російських окупаційних військ настає день бабака. 

Так, росія може зібрати на правому березі дуже небезпечне угруповання військ, яке зможе не лише тримати оборону, а й навіть контрнаступати. Але вона це зможе здійснювати тільки в тому випадку, якщо система управління та забезпечення працюватимуть, як годинник. А цього не буде. 

“Буде день бабака. Від залпу М142 до залпу із проміжками на логістичне пекло. На що вони розраховують у Херсонській області, мені невтямки”, – підсумував Коваленко.