Російські війська підтягують сили на Куп’янський напрямок та зазнають шалених втрат у «м’ясних» штурмах. Водночас ЗСУ ведуть наступ під Мелітополем й ліквідували на Таврійському напрямку понад 100 окупантів.

Про це розповів начальник прес-служби штурмової бригади «Сталевий кордон», підполковник Іван Шевцов.

Він наголосив, що Росія бажає захопити Куп’янськ зі стратегічним для неї об’єктом — залізницею через село Куп’янськ-Вузловий, а також пробує досягнути лівого берега річки Оскіл.

За його словами, під час однієї такої атаки у наступ йдуть від 50 до сотні російських військових.

«Ситуація тут досить напружена, але контрольована. У напрямку Іванівки, Синьківки та з Макіївського напрямку ворог активізував свої дії. І зараз він проводить так звані «м’ясні» штурми. Тобто, не жалкуючи особовий склад, не жалкуючи техніки, ворог іде на штурм. До прикладу, одного (один штурм) – це від 50 до ста людей, які намагаються прорвати оборону, але їм це не вдається. Крім того, вони застосовують техніку, яка також палає», – сказав Шевцов.

До річки Оскіл російські війська хочуть дійти зараз, поки є сприятливі погодні умови і поки може пройти техніка.

«І саме Куп’янськ і Куп’янськ-Вузловий для них є важливими напрямками через те, що там є залізничний вузол і це для них стратегічні об’єкти», – зазначив військовий.

Він підкреслив, що жодної позиції військові з бригади «Сталевий кордон» не втратили.

Щодо російських підрозділів, які нині воюють на Куп’янському напрямку, то, крім загонів «Шторм», сформованих з колишніх російських в’язнів, є також 1-ша та 25-армія Російської Федерації, а «вагнерівці» бійцям бригади «Сталевий кордон» поки що не траплялися.

«Тут наші прикордонники не мають такої можливості взяти в полон когось з «вагнерівців». Але в нас є достовірна інформація, що, окрім підрозділів «Шторм-Z», «Шторм», вони також використовують підрозділи бойового армійського резерву «Барс». Також навпроти наших підрозділів перебуває 1-а танкова армія, 25-а армія Російської Федерації. Це достатня кількість особового складу. Тільки 25- а армія – це близько 25 тисяч особового складу», – зазначив він.

Додамо, що росіяни намагаються імітувати масштабний наступ на Куп’янсько-Лиманському напрямку, однак наразі ініціатива не на боці ворога.

Про це повідомив в етері нацмарафону військовий оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«Я не думаю, що цей наступ буде мати в них на Лимано-Куп’янському напрямку якийсь інший результат, ніж той, що був влітку. А влітку я нагадаю, їхні наступальні дії мали повне фіаско», – сказав Коваленко.

Крім того, аналітик групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець розібрав ситуацію на східному фронті. У тому числі – дії росіян на Куп’янському напрямку.

“На Куп’янському напрямку ситуація певним чином різко загострилася, – написав Машовець в огляді вранці 12 жовтня. – Передові підрозділи 25-ї та лівофлангові підрозділи 138-ї омсбр противника зі складу його 6-ї ОВА зуміли просунутися найбільш “чутливим” для ЗСУ напрямком – на Синьківку з боку Лимана Першого”, — розповів він.

При цьому, за даними Машовця, “основна ударна група” армії РФ на Куп’янському напрямку успіху не мала.

“За напрямками Первомайське –атакували підрозділи 26-го танкового полку 47-ї танкової дивізії зі складу 1-ї гв.танкової армії  – успіху не мали. У напрямку Родникове – Андріївка (це напрямок на Борову) противник ввів у бій підрозділи 13-го тп очевидно, з метою відтягнути резерви ЗСУ з Куп’янського напрямку на цю ділянку – успіху теж не мали”, – перерахував список “розчарувань” окупантів аналітик.