Народного депутата від фракції “За майбутнє” Сергія Рудика звинуватили у сексизмі через слова про “дівчинку, якій 32 роки”.

Під час виступу у парламенті Рудик здивувався тому, що депутатка від “Слуги народу” Мар’яна Безугла закликала схвалити законопроєкт про реформу Служби безпеки України. Депутат здивувався, оскільки політикиня ніколи не працювала у цій сфері, але закликає підтримати ініціативу про скорочення працівників СБУ в країні, де триває війна

“Мене дивує, чого дівчина, якій 32 роки, яка пропрацювала в системі охорони здоров’я, і ні дня, сподіваюсь, не працювала в цій структурі, закликає проголосувати за один із дуже важливих документів, враховуючи, що ми країна, яка воює”, – сказав Рудик.

Та Рудик пішов далі і порівняв виступ Безуглої із нардепкою 8 скликання Іриною Сисоєнко. Він сказав, “Сисоєнко, яка дупля не різала в медицині, закликала за неї голосувати”.

Після цього Рудика звинуватили у сексизмі, зокрема нардепка від “Голосу” Інна Совсун виступила у парламенті з цього приводу.

Політикиня відмітила, що чимало жінок мають більше досягнень, ніж окремі чоловіки і це ніяк не залежить від їхнього віку.

Його подив викликає, що говорити може жінка, особливо, якщо їй 32 роки…Жінки можуть досягати успіху у будь-якому віці і головне, що вони мають право говорити на рівних з чоловіками. Завжди. Якщо їм відмовляють у праві висловитись, якщо їм дорікають їхньою статтю, то це має дуже чітку назву сексизм”, – додала Совсун.

Політикиня додала, що до сексизму вдаються лише тоді, коли не вистачає сили аргументів, компетентності та професіоналізму. Совсун попросила депутата вибачитись за свої слова, однак той лиш сказав, що говорив про професіоналізм колеги, а не її стать.

“Я ніколи не виділяв стать як певну проблему професіоналізму або непрофесіоналізму. Я завжди апелював до професіоналізму”, – сказав Рудик