В Україні розгорнувся скандал між міністром оборони Андрієм Тараном та головнокомандувачем ЗСУ Русланом Хомчаком. Також,в  останній час вони не спілкуються, через що створюється гальмування низки надважливих рішень для української армії. 

Представниця комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Ірина Верещук заявила, що в Офісі Президента відомо щодо конфлікту між військовими генералами. Спираючись на її слова, там не залишаються осторонь процесів у цій справі.

Верещук затвердила, що розкручування конфлікту контролюють. Але, якщо його не вдасться вирішити, то члени профільного комітету будуть звертатися до Володимира Зеленського.

Те, що ми сьогодні бачимо, виходить за рамки загальноприйнятого розуміння того, як треба вирішувати конфлікти всередині оборонного відомства, – наголосила депутатка.

Верещук сказала, що Таран та Хомчак були запрошені на засідання комітету з питань нацбезпеки, яке повинно відбутися 3 лютого 2021 року. Тож, там у закритому режимі заслухають позиції обох сторін.

Ірина Верещук запевнила, що від військових генералів хочуть почути переконливі аргументи та зрозуміти, їхнє усвідомлення наслідків від цього публічного конфлікту.

За словами депутатки, поведінка міністра оборони та командувача ЗСУ є неприйнятною. Але вона запевнила, що було б добре дочекатися вирішення комітету після засідання, тому що зараз оцінювати ситуацію без позицій обох сторін несправедливо. Верещук також зауважила, що цей конфлікт не буде затягуватись на довгий час.

Ірина Верещук стверджує, що на кінець 2020 року представники комітету вже зверталися до президента. Тож, вони виклали власні аргументи про конфлікт в листі та пояснили ситуацію, яка відбувається. Але, якщо це не зможе допомогти, то члени комітету будуть просити про зустріч із Зеленським.