Україна прагне отримати дозвіл на використання західної зброї для ударів по військових об’єктах на території Росії. Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко зазначив, що так Збройні Сили України (ЗСУ) могли б атакувати російські аеродроми, де базуються ворожі Су-34.

Це змусило б окупантів відвести свої літаки на понад 300 кілометрів від кордону, що значно обмежило б можливості росіян здійснювати удари вздовж лінії зіткнення. Також це дало б більше часу на заздалегідь повідомляти про можливі атаки прикордонної смуги.

За словами Коваленка, є велика різниця між ударом дроном-камікадзе з бойовою частиною у 30-40 кілограмів і американською далекобійною ракетою ATACMS з бойовою частиною у півтонни. Удар по російських аеродромах знищив би літаки Су-34, змусивши Росію витрачати більше ресурсів на перебазування та паливо. Також це дозволило б фіксувати зліт літаків набагато раніше і за траєкторією польоту заздалегідь повідомляти про небезпеку ударів по прикордонній смузі.

 «Більші витрати на паливо. Окрім всього іншого, це фіксація зльоту набагато раніше та можливість за траєкторією маршруту польоту цього літака заздалегідь повідомити про небезпеку завдання ударів по прикордонній смузі тощо», – сказав Коваленко.

Загалом, такі заходи обмежили б можливості противника завдавати ударів вздовж лінії боєзіткнення. Переваг від такого дозволу багато, однак, його поки що немає. Підтримка такого рішення потрібна не лише на дипломатичному рівні, але й від українців, які перебувають у країнах-партнерах України.

Питання можливого дозволу Україні використовувати західну зброю для ударів по території Росії почали виправдовувати на офіційному рівні. Про це заговорив на зустрічі у форматі «Рамштайн» голова Пентагону Ллойд Остін. Це перше офіційне виправдання, що наразі такого дозволу немає. Конгресмени та сенатори розійшлися у політичній баталії щодо цього питання. Якщо наприкінці 2023 – на початку 2024 року республіканці блокували допомогу Україні, то зараз вони активно підтримують питання надання дозволу на удари по території Росії.