На думку радника голови ОП Олексія Арестовича, наступ окупантів відбудеться швидше, ніж український, тож деякий час ЗСУ доведеться провести в обороні.

Росія “вдарить” швидше, бо Україні для контрнаступу треба ще дещо.

Арестович розповів, що український наступ буде нескоро, адже бронетехніка, яку всі бурхливо обговорюють останнім часом, заїде нескоро. Росія обіграла нас по темпу, тому “вдарить” раніше. Нам треба витримати цей наступ, а потім обіграти росіян своїм контрнаступом.

Генштаб вважає, що це буде Донецька, Луганська, можливо, ще Харківська та Запорізька області. Я теж так вважаю. Суміжні області, які забезпечують фланги. Якщо хочуть успіху на Донецькому й Луганському, то вузько не тягнутимуть, треба прикривати фланги на досить велику глибину,
– зазначив радник голови Офісу Президента України.

Він додав, що про такий наступ говорив і Андрій Єрмак, говорять і військові, і військово-політичне керівництво країни. На жаль, темпи постачання Західної допомоги такі, що до свого наступу ЗСУ не встигають підготуватись. Значний ресурс був кинутий на Бахмут і Соледар.

“Це теж достатньо загальновідомий факт. Російський чверть успіх пов’язаний з тим, що вони не допустили чергового нашого контрнаступу і змусили нас витрачатись на Бахмут і Соледар. Вони вже це робили щодо Сєвєродонецька й Лисичанська”, – зауважив Арестович.

За його словами, за цей час ЗСУ все ж встигнуть підготувати контрнаступ, схожий на той, що був на Херсонщині чи Харківщині. Однак спочатку доведеться посидіти в обороні, поки росіяни будуть засипати нас тілами. До наступу вони нині більш готові через свою мобілізацію.

Як зазначив Арестович, новий етап мобілізації в Росії потрібен їй для третього наступу, який вони планують на травень – липень. Тоді скінчиться цей резерв, бо нині фронт заповнений. Тож, новомобілізованих будуть готувати на весну – літо.

Є 200 тисяч на фронті, а цих буде й час, і можливість підготувати. Навіть попередню хвилю поділили навпіл. Однією – заткнули фронт без усілякої підготовки, а другу – почали готувати й навіть десь щось підготували,– наголосив радник голови Офісу Президента України.

Українцям потрібно готуватися до зимового наступу з боку Росії. Можливо, це станеться у річницю широкомасштабного нападу на Україну.

Про це в ефірі “Апостроф TV розповів президент військово-цивільної спілки “Бойове Братерство України” Павло Жебрівський.

За його словами, російське військове керівництво прискореними темпами готує мобілізованих.

“На жаль, я думаю, що буде багато зимових кампаній зі сторони московитів. По-перше, ті 300 тисяч, яких вони мобілізували восени минулого року, вони все більше і більше підтягуються передову. Курс молодого бійця – це місяць, а по напрямках – гранатометник, кулеметник – ще два місяці, і за три місяці це вже підготовлені бійці. І, якщо на першому етапі десь 100-120 тисяч вони кинули з підготовкою два-три тижні, а то й менше, на передову, то половину вони фактично вже підготували майже три місяці”, – заявив він.

Так, на сьогодні насичена вся лінія фронту мобілізованими, як під Соледаром-Бахмутом, так і на Запорізькому напрямку. Також можуть підтягнути на Херсонський напрямок.

З огляду на це, Україні потрібно готуватися до зимового наступу зі сторони росіян, вважає Жебрівський.

“Різні дати називаються. Хтось називає, що до річниці широкомасштабного нападу московитів це відбудеться, хтось говорить про раніше. Але зрозуміло, що чекати, що тільки весною буде напад, непотрібно. Вони будуть завдавати удару зараз по Соледару, потім по Бахмуту, і те, що ми спостерігаємо і на Запорізькому напрямку в районі Гуляйполя, також підтягується достатньо серйозна кількість орків, і очікувати наступу також є загроза”, – зазначив він.

Що стосується півночі, то звідти можливий наступ, адже зараз там налічується десятки тисяч військових, стягнено авіацію.

“Якщо подивитися на Білорусь, то там з перемінним успіхом. Все ж таки сьогодні угрупування десь не менше 50 тисяч готових в Білорусі, туди перекинули гелікоптери і літаки, і також наступ звідки може бути, через це ми маємо бути готові завжди”, – додав Павло Жебрівський.