Просування ЗСУ може зробити російські позиції навколо Лиману, що на Донеччині, непридатними, тому російському угрупованню там загрожує оточення українськими силами. 

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни. 

Аналітики пишуть, що ЗСУ, схоже, розширюють позиції на схід від річки Оскіл і на північ від Сіверського Донця. Це, в свою чергу, може дозволити українцям оточити російські війська, утримувані навколо Лиману. 

Подальше просування українців на схід уздовж північного берега річки Сіверський Донець може зробити російські позиції навколо Лиману непридатними і відкрити підходи до Лисичанська і, врешті, до Сєвєродонецька.  

“Російські захисники в Лимані, мабуть, як і раніше складаються в значній частині з резервістів БАРС (резерву російської бойової армії) і залишків частин, розгромлених в ході контрнаступу ЗСУ в Харківській області, і росіяни, схоже, не направляють підкріплення в цей район”, – йдеться у звіті інституту.

Водночас, російське командування, замість того, щоб рятувати своїх воїнів, використовує їх як “гарматне м’ясо” і посилає обмежені резерви на безглузді штурми, а не на вразливі російські оборонні рубежі, поспішно зведені вздовж річки Оскіл у східній частині Харківської області. 

“Росіяни не можуть сподіватися домогтися досить великих успіхів в Донецькій області, щоб зірвати український контрнаступ, і, схоже, продовжують майже автоматичні зусилля з завоювання позицій, які здаються все більш відірваними від загальних реалій театру військових дій”, – пишуть експерти.