Міністр оборони Росії, Сергій Шойгу, оголосив про план війни країни-агресора до 2025 року. 

«Послідовна реалізація заходів плану діяльності до 2025 року дозволить досягти намічених цілей.», – сказав Шойгу.

Однак фактично ВПК російських окупантів не має того рівня здатностей, який існував до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це українському телеканалу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, не варто серйозно сприймати заяви Шойгу, адже важливіше, що говорять польові російські генерали, які безпосередньо беруть участь у бойових діях.

«Вони досить скептично ставляться до спроможності російського ВПК. Тут треба справедливо оцінювати, не залякуючи себе, з одного боку. З іншого боку, не говорити, що у них нема можливості виготовляти ті ж «Калібри» чи «Іскандери». Є можливість, але зовсім іншого рівня, ніж це було до початку повномасштабного вторгнення», – пояснив посадовець.

Михайло Подоляк зазначив, що насамперед наші країни-партнери повинні зробити санкції проти Росії ефективнішими, щоб їх не можна було обійти навіть за допомогою третіх країн чи приватних бізнесів.

Безумовно, Росія вкладається у ВПК. Вони витрачають приблизно 10 трильйонів рублів, практичну третину свого бюджету. Тому нам треба позбавити можливість цього бюджету фінансувати соціальні та мілітарні програми. Знову переходимо у санкції, ринки, які Росія досі займає у світі, – наголосив він.

Крім того, на думку радника голови ОПУ, війна все більше повинна переходити на територію країни-агресорки.

В свою чергу політолог Микола Давидюк назвав такі заяви агресора  абсолютна безглуздими. Справа в тому, що Росія спочатку намагалася «взяти Київ за 3 дні», потім «СВО» мала тривати «2 – 3 місяці», пізніше – «до кінця 2022 року». І раптом вони зібралися воювати до 2025 року.

Він переконаний, що насправді це вимушена зміна стратегії Кремлем і є політичною історією. Цей меседж був запущений спеціально під перевибори Владіміра Путіна. Адже в Росії були зроблені соціальні заміри, які показали, що без війни російський диктатор не зможе переобратися на наступний термін.

Хоча раніше у Кремля була стратегія, що він має закінчити цю війну до виборів.

Але сьогодні війна є єдиною можливістю для Путіна переобратися на наступний президентський термін,– наголосив політолог..

Одночасно буде продовжуватись зачистка політичного поля. Алєксєй Навальний вже сидить, Євгеній Пригожин загинув в авіакатастрофі і наступний – Рамзан Кадиров.

Проте Росія продовжує зазнавати шалених втрат у війні – від північних потоків до крейсера Москва. І Україна вже почала ліквідувати їхні підводні човни.

«А ми нарощуємо потенціал. Вже маємо танки Abrams, незабаром отримаємо ракети ATACMS. І дякуючи нашим партнерам – США та Євросоюзу ми отримали бюджетування таке саме, як і є в Росії – 200 мільярдів доларів. Проте вони виділили зі свого бюджету ці кошти, тому що мають газ та нафту. А наші «газ та нафта» – це дружба із Заходом, а також цінності, на яких ми стоїмо і за які нам надають кошти», – підкреслив Давидюк у коментарі українським ЗМІ.

Україна, на його думку, має можливості протриматись стільки, скільки буде потрібно у війні. Проте не варто грати у «гру в дурня» Путіна та Шойгу, в якій вони – чемпіони світу.

Нам потрібно довести до Заходу, що настав час змінити їхній меседж «будемо за вами так довго, як буде потрібно» на «зробімо так, щоб Україна перемогла швидко»,– зауважив Микола Давидюк.

І коли Росія намагається розтягнути війну, наше завдання звузити її до якомога швидшої перемоги. І не тільки на полі бою, але й політичної, а це – вступ України до НАТО.