Вперше за кілька років депутати від партій Петра Порошенка і Юлії Тимошенко спільно заблокували парламентську трибуну, щоб продиктувати Верховній Раді власний порядок денний.

Символічна подія сталася у Верховній Раді вранці 10 вересня. Засідання парламенту повинно було початися з традиційної п’ятничної години запитань до уряду. На порядку денному було записано, що темами обговорення будуть Кримська платформа і відбувся візит Володимира Зеленського в США.

 Однак до парламентської трибуни вийшли члени фракцій “Європейської солідарності”, “Батьківщини” і “Голосу”, щоб зробити спільну заяву. Лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко заявила, що хочуть почути не міністра закордонних справ Дмитра Кулебу, а прем’єр-міністра Дениса Шмигаль.

 “Ми впевнені, що прем’єр-міністр зобов’язаний тут в парламенті доповісти про те, як люди будуть платити підвищені тарифи, що в цьому питанні робить влада”, – підкреслила вона.

Невже через багато років Петро Порошенко і Юлія Тимошенко домовилися між собою. Удвох вирішили пограти на популярній темі – підвищення тарифів на тепло і газ. Основна мета – збити Слугу народу, а також сісти на контроль потоків від соціалки.

Коли підійшов час питань до Шмигаля, Тимошенко захотіла атакувати. До цього вона залучила поплічницю Порошенка – Софію Федину.

“Ви ще влітку використовували 90% коштів, передбачених на субсидії. Це дані Міністерства фінансів. “Європейська солідарність” ще в січні пропонувала передбачити додаткові кошти, але був тотальний ігнор. Що ви зараз робите, щоб допомогти людям? Чи передбачається збільшення коштів на субсидії? ” – запитала у прем’єра соратниця Порошенко Софія Федина.

Про те, що “Європейська солідарність” і “Батьківщина” домовилися про спільні дії, можна було зрозуміти ще 7 вересня, коли на погоджувальній раді парламенту Петро Порошенко і Юлія Тимошенко виступили з заявами практично однаковою спрямованістю.

Обидва вони говорили про те, що головна проблема зараз – це різке підвищення тарифів на тепло і газ в умовах відсутності в бюджеті грошей на субсидії, і акцентували на необхідності правильно поділити “ковідні” $ 2,7 млрд (близько 73 млрд грн) від МВФ.

Звичайно, тут виникає питання про мотиви такого об’єднання. Між Порошенко і Тимошенко дуже давня політична конкуренція, яка нерідко доходила до ворожнечі. І в нинішньому парламенті проблематичною була навіть координація дій, а не те що спільні виступи.

Проте, мотиви для об’єднання зусиль з’явилися, і досить серйозні. Що стосується Порошенка, то важко не помітити змін в його риториці. Свою улюблену тріаду “Армія, Мова, Віра” він доповнив соціальними питаннями: пенсіями, субсидіями, зарплатами медиків.

З точки зору підготовки до виборів, це цілком зрозумілий політичний розрахунок. Тут незрозумілою може бути позиція Тимошенко: навіщо вона пускає Порошенко на своє електоральне поле? Адже “тарифний геноцид” – це її фірмова тема, так навіщо вона ділиться нею з Порошенком?

Зазвичай політичні конкуренти жорстко воюють один з одним за кожен відсоток рейтингу. І якщо вони об’єднуються, то мотив тут зазвичай один: разом провести операцію проти когось третього в розрахунку на велику здобич.

Не дарма все це стається, зовсім не дарма й не випадково.  У кулуарах пішли чутки, що Юлія Тимошенко час даремно не втрачала і за останні два тижні провела безліч кулуарних зустрічей. Одна така зустріч була з Віталієм Кличком мером Києва, повідомляє телеграм-канал “Женщина с косой”

Тема діалогу, кулуарний ситуативний союз з кейсу тарифних протестів. Юля хоче зібрати всіх в кулак і бити по Кабміну.

Кожній політичній групі, вигідно приймати участь в цій ситуативної коаліції, так як в цей момент можна вести торги з ОП, а своє активну або пасивну участь в цій «команді» можна добре продавати, повідомляє телеграм-канал “Шептун”.