Українське керівництво знало, що Росія здійснить повномасштабний наступ. Держприкордонслужба доповіла президенту, що окупанти неодмінно наступатимуть з Білорусі.

Про це розповів очільник Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко. За його слова, прикордонники були впевнені щодо наступальних дій по Чорнобильській зоні, однак з Кримом прорахувалися.

Дейнеко розповів, що протягом тривалого часу відомство повністю контролювало окремих представників військово-політичного керівництва Росії.

Голова Держприкордонслужби розповідає, що за 2 тижні до початку повномасштабного вторгнення повністю евакуювали всю таємну документацію прикордонників з Маріуполя, Краматорська, Лисичанська, Харкова, Сум, Чернігова, Житомира, Луцька, Києва, Борисполя, Бердянська, Одеси та Херсона.

Стосовно Кримського напрямку були сумніви, чи варто евакуйовувати документацію, розповідає Дейнеко. Каже, що до останнього не вірив, що може бути вторгнення саме з Криму.

З Донбасу по лінії зіткнення це було абсолютно зрозуміло. З території Білорусі вони могли піти не як російська армія, а з шевронами Білорусі, в білоруській формі. А іти з Криму – там є тільки росіяни, більше нікого. Тому я до останнього мав сумніви щодо заходу з Криму. На жаль, я помилявся,
– розповів очільник прикордонників.

Також він зауважив, що дата наступу постійно переносилась. За його словами, ворог вичікував, він був у готовності.

“Ми фіксували, що військовослужбовці російських військ, які перебували на території Білорусі “на навчаннях” так званих, почали телефонувати своїм рідним і фактично прощатися з ними ще з 12 лютого”, – підкреслив Дейнеко.

Рік тому Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Росіяни планували розбити українську армію, знищити ППО, висадити десант під Києвом, підвести колони військової техніки до столиці і скинути законну владу.

Путін поставив на цю війну все, але прорахувався. Росія загрузла на розтягнутому нею ж у сотні кілометрів фронті.

Продовжуючи свою агонію, росіяни кидають у вогонь війни тисячі й тисячі людей щодня.

“Вони є злочинцями воєнними не тільки проти України і всього світу, а й, насамперед, проти народонаселення тієї території, яка поки що називається Російською Федерацією”, — зазначив експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

До Кремлівського політичного керівництва прийшло усвідомлення того, що вони можуть втратити владу. І доти, доки вони ведуть війну, вони продовжують своє фізичне існування.

“Щойно війна припиниться з розгромом російської армії, я не здивуюся, якщо, наприклад, Медведєв (заступник голови Ради безпеки РФ — ред.) вийде і скаже, що Володимир Володимирович помер з апоплексичним ударом. Пам’ятаючи, що сталося з Павлом I свого часу. Тому зараз, загалом, російська армія, російські військові формування фактично є останньою лінією оборони саме кремлівського політичного керівництва. Зі знищенням цієї лінії оборони настане просто і політична, і фізична смерть цих осіб, і вони це прекрасно усвідомлюють”, — вважає експерт.

При цьому Грабський вважає, що російські окупанти стратегічно поки що не відмовилися від намірів захопити Україну.

“Без захоплення України руйнується вся концепція великої Росії або, скажімо так, Російської імперії. Тобто Україна є тим містком, який дозволяє московському політичному керівництву заявляти претензії на європейськість цього режиму. Зі знищенням цього постулату фактично Московія перетворюється на те, чим вона була впродовж усього свого часу. Тобто, азіатською країною без якихось заявок на особливість, чи що, на якесь місце у світі. Вона вже фактично стала вигнанцем. Просто тепер вони ніби намагаються повернути цей стан, але вже пізно. Тому без України саме існування такого поняття, як Росія, вона не має жодного сенсу”, — резюмував Грабський.