Сили оборони України продовжують ліквідувати ворожу військову техніку. Цього разу ЗСУ перетворили на металобрухт три танки Т-72, один Т-80, два Т-90, а також САУ 2с1 та одну БМП.

Українські захисники знищили 6 танків російських загарбників на Бахмутському напрямку за один день.

Відповідною інформацією поділився командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський у Telegram.

«За один день знищили 6 танків росіян на Бахмутському напрямку», — повідомив генерал-полковник.

За його словами, успішно відпрацювала група «Асгард» підрозділу «Очі» 120-го окремого розвідувального батальйону у взаємодії з групою «Шарк» 28-ї ОМБр, групою «Клавдіча» 92-ї ОШБр, начальником служби радіоелектронної боротьби та кіберборотьби 28-ї ОМБр.

«Наші воїни відмінусували три танки Т-72, один Т-80, два Т-90. Також САУ 2с1 та одну БМП», — додав командувач Сухопутних військ ЗСУ.

За словами західних експертів, російські окупаційні війська зараз активно застосовують таку собі «еластичну оборону», суть якої у відході від своїх позицій, що дає противнику просунутися вперед, а потім контратакувати, поки противник не закріпився. «Еластична оборона»…

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко висловився з цього приводу.

Що тут скажеш… Не знаю, можливо мені з дивана багато що невідомо, адже термін «еластична оборона» я чую вперше. Вибачте мене за мій вузький світогляд. Але те, про що нам намагається пафосно і з придихом розповісти експертне середовище The New York Times – це маневрена оборона, яка була описана ще в 1890-х у розділах “Військової науки”, які успішно перекочували в 1920-і до радянських посібників.

Але головне це те, що дії росіян навряд чи можна назвати, кхм-кхм, «еластичною обороною». По-перше, вони часто не залишають своїх позицій у рамках такої тактики, а намагаються за кожен ВОП триматися зубами і пазурами за всяку ціну. По-друге, це традиційно і так було завжди, втрачаючи село, окоп, траншею, ВОП/РОП, вони починають хвилі шалених контратак у спробі відбити втрачені позиції. Це класична тактика РОВ.

Кліщіївка, Андріївка, Роботине, Урожайне та багато інших сіл та локацій росіяни завжди шалено контратакували намагаючись повернути їх під свій контроль, до того колосальними жертвами намагаючись утримати. Це не ваша пафосна «еластична оборона», вона ж маневрена оборона. Це поступальний відступ ворога. Хоча, гадаю, любителі яскравих і назв, що нічого не мають спільного з реальністю, оцінять назву – перманентно-обструктивна ретирада.

Український експерт перелічив, які саме проблеми має ВПК РФ, намагаючись продовжити війну. Зокрема, яких би зусиль не докладали для виробництва або відновлення бронетехніки, потужностей не вистачає: «у них немає жодного підрозділу, який має повну штатну комплектацію», — заявив він. Наповненість технікою у окремих підрозділів ЗС РФ — на рівні 70%.

Коваленко впевнений, що РФ не має змоги знов наступати на українському фронті. Для цього у неї немає достатньої кількості бронемашин, артилерії, живої сили. З його слів, російський військово-промисловий комплекс працює на повну потужність. Однак з’ясувалось, що він не здатен відновити випуск усіє номенклатури техніки, потрібної для війни.

«Зараз [росіянам — Ред.] ледь-ледь вистачає сил, щоб хоч якось компенсувати ті втрати, яких вони зазнають. При чому по кожній номенклатурі: танки, ББМ, артилерія. Вони не те що компенсують — у них виникає дефіцит», — пояснив експерт.

В підсумку, Кремль не має достатньо бойових броньованих машин різних видів: мало випускає бронетранспортерів, бронемашин піхоти, бронетехніки. Також проблеми з артилерією. Щоб відновити втрачене, росіяни звертаються до старих запасів, які зберігаються на складах та полігонах з радянських часів. Однак і цього не вистачає.

Отже, резюмував Коваленко, РФ наступати не може: «Вони на це просто не здатні. В них самі по собі можливості військово-промислового комплексу знижуються».