Сторінка лідерки "Батьківщини" втратила 44,3% підписників за один день.

Відеохостинг YouTube видалив фейкових підписників і вимкнув перегляди ботів з різних каналів. Від цього дуже постраждали деякі канали політичного спрямування, а найбільше підписників втратила сторінка лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко. 

За наявними даними, в Тимошенко кількість підписників за один день обвалилася на 44,3% (більш як 47 тисяч осіб).

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також знизилася кількість підписників у представника Опозиційного блоку Олександра Вілкула, хоча й неістотно.

Водночас за цей же період в інших кандидатів у президенти України такої динаміки не було.

Додамо, що на розвиток всіх своїх рекламних ресурсів, Фейсбук-сторінки чи Ютуб -каналу, Юлія Володимирівна тратить колосальні кошти.

Зокрема лише на рекламу передвиборчої програми "Новий курс" ВО ""Батьківщина",  витрачено близько 100 мільйонів гривень за півроку.

Зазначається, що у квітні-червні партія витратила на пропагандистську діяльність 24,8 млн., у липні-вересні – 73 млн.

Зазначається, що за даними останнього фінансового звіту партії, який було оприлюднено 9 листопада, лише в липні-вересні "Батьківщина" витратила 53 млн. на рекламу по телебаченню та 19 млн. – на зовнішню рекламу (білборди, сітілайти).

Цікаво, що найчастіше політичну "джинсу" в українських інтернет-ЗМІ замовляють Юлія Тимошенко (25%). А також опозиційна платформа – за життя, від якої в президенти балотуватиметься екс-регіонал Юрій Бойко (23%).

Замовні матеріали зазвичай публікуються як прихована реклама або антиреклама у вигляді новин, аналітики, авторських тестів або телепрограм. Про це свідчать результати дослідження вмісту 10 онлайн-ресурсів, проведеного Інститутом масової інформації.

"В національних інтернет-медіа стартувала передвиборча кампанія, на відміну від регіональних медіа, де поки що панує тиша. Тільки протягом одного тижня листопада в 10 популярних інтернет-ЗМІ експерти ними нарахували 284 матеріали з ознаками замовлення, 71% яких мали політичний напрям", – сказано в дослідженні.

Найбільш часто замовні матеріали у вигляді новин, аналітики, авторських тестів або телепрограм випускали такі ресурси як Оглядач (Обозреватель) (65 матеріалів) і сайт каналу 112 Україна (46 матеріалів), проти якого раніше РНБО ввела санкції за антиукраїнську діяльність.