Росія не має сил і засобів для повної окупації України.

Таке переконання висловив перший президент Леонід Кравчук після круглого столу щодо російської агресії.

"Україна залишиться Україною. Ніхто її не зможе здолати. Уявіть собі, що Росія зійшла з розуму й окупувала Україну. За рік Росії б не стало. Тому що в Україну треба було б привести половину війська, майже 70 відсотків бюджету, щоб її тримати у покорі. Вона з Кримом не може впоратися й Україну втримати не зможе.

Це означає для нас, що можна ризикувати і вкладати інвестиції", – сказав Кравчук. Він закликав інвесторів не боятися вкладати в Україну кошти.

"Хто не ризикує, той не танцює… Я пропоную всім ризикувати", – зазначив перший президент.

Додамо, що за словами екс-президента, нинішній склад Верховної Ради зумів визначити європейський курс та ухвалив низку оборонних законів, але не дав поштовх для розвитку української економіки.

"Він визначив європейський курс країни, ухвалив рішення щодо оборони, прийняв рішення щодо боротьби з корупцією, хоч і не змогли ці рішення втілити у життя, але це залежить не тільки від парламенту. 

Більша частина парламенту – це люди, які прийшли працювати. Інші прийшли заробляти. Так буде тривалий час, поки не ухвалять новий закон про вибори, поки не буде контролю народу за парламентом і поки кожну хвилину всі разом не будемо дивитися за кожним обранцем.

Провали були в тому, що не виконали обіцянок, які давали. Усі говорили, що буде подолана депутатська недоторканність. Не зуміли. Усі говорили, що буде закон про імпічмент. Не зуміли ухвалити закони, які б дали розвиток економіки та інвестицій", – сказав Кравчук.

Також перший Президент України розповів, хто може очолити Україну.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Екс-гарант зазначив, що наразі всі шанси перемогти у майбутніх президентських виборах є у лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко, чия передвиборча програма йому імпонує, а у Петра Порошенка занадто низький рейтинг, щоб довкола нього об'єднуватися.

На питання, як він ставиться до можливих кандидатів у президенти Святослава Вакарчука, Володимира Зеленського чи інших нових облич, Кравчук відповів, що поважає їх як людей, але не вважає, що їм варто бути очільниками держави.