ЗСУ продовжують рекордно громити авіацію Росії навіть на її території. Українські війська зазнали успіху, збивши один із трьох російських літаків 17 лютого, коли вони вже перебували на території Росії, на відстані до 120 км від лінії фронту. На борту, як пишуть ЗМІ, могли знаходитись важливі посадовці армії РФ — командний склад, який у Путіна уже на вагу золота.

Згідно з інформацією від Defense Express, ще два літаки було збито на відстані понад 70 км та близько 100 км від лінії фронту.

За допомогою «блукаючого» системи ПЗК «Патріот» з дальністю поразки аеродинамічних цілей до 160 км за допомогою ракет GEM-T, експерти припускають, що ворожі літаки були збиті. За словами фахівців, саме таким методом було збито чотири Су-34 та ще один Су-30 минулого року на різних напрямках.

Крім цього, аналітики вважають, що знищення російського літака ДРЛВ А-50 також могло бути результатом дії цього зенітно-ракетного комплексу.

В Росії, як завжди, пропагується наратив, що «потерь немає». Ця позиція охоплює і літаки типу Су-35С та Су-34.

Про це заявив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук на своїй сторінці у соціальній мережі. За його словами, знищені літаки Су-35С є одномісними, тоді як Су-34 має двох членів екіпажу. За радіоперехопленням, одного пілота росіяни вже знайшли, але інших поки ще намагаються виявити.

“Щось тут не сходиться, чи не так? Є така міжнародна супутникова пошуково-рятувальна система – Коспас-Сарсат. При аваріях, вона сповіщає про місцезнаходження персональних радіобуїв пілотів. Як бачимо, система робоча. На фото – спрацювало аж чотири Cospas-Sarsat (точки на карті) – шукайте ”братьев” у цих районах. Не дякуйте”, — риторично написав Микола Олещук.

У розмові під час телемарафону речниця Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк відзначила, що після знищення літаків Збройних сил України типу Су-34 та Су-35, російські окупаційні війська можуть на деякий час призупинити використання тактичної авіації.