Росія заплатить велику ціну за нову агресію. Про це під час Київського безпекового форуму заявив дипломат, експосол США при НАТО Олександр Вершбоу.

Про це він заявив “Україна 24”.

“Є загроза, що зростає, з боку Росії, починаючи з відомих подій у Чорному морі, інцидент з US Defender, і останні події. Путін може сам подумати, що США відходять від свого глобального лідерства, і може захотіти випробувати й нас, і Україну новою агресією. Тому потрібен потужніший пакет санкцій”, — сказав він.

За словами дипломата, США повинні підтримати Україну в її прагненні до НАТО.

“Я також думаю, що коли йдеться про прагнення України до НАТО… Адміністрація це прагнення підтримує, але дуже побоюється практично робити щось у цьому плані. І я хотів би, щоб під час роботи над стратегією 2030 для НАТО Адміністрація серйозно сприйняла європейські прагнення України й стала щось робити в цьому напрямку. Ми повинні більше допомагати Україні, як це вже робиться багатьма країнами – заохочувати країни НАТО частіше привозити в Україну свої війська для проведення навчань, виконання програм і для того, щоб показати, що Росія заплатить більшу ціну, якщо проявить нову агресію”, — сказав він.

Нагадаємо, на тлі першої зустрічі президентів США і України Джо Байдена і Володимира Зеленського країни опублікували спільну заяву щодо майбутнього стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки.

Першочерговими пунктами, якої є:

  • Протидія російській агресії: Агресія Росії, включно з війною на сході України та захопленням Криму, забрала понад 14 000 життів українців, дестабілізувала Європу та Чорноморський регіон, а також поставила під загрозу глобальний, заснований на правилах порядок. Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають російську спробу анексії Криму та підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включно з тими, що вживаються в Нормандському форматі, спрямованих на врегулювання конфлікту, розв’язаного Росією на сході України, дипломатичним шляхом на основі міжнародного права, включно зі Статутом ООН. Сполучені Штати підтримують зусилля України у використанні Кримської платформи для зосередження міжнародної уваги та дій на гуманітарних і безпекових наслідках російської окупації Криму з метою мирного відновлення контролю України над цією територією відповідно до міжнародного права. Разом ми закликаємо Росію виконати зобов’язання щодо припинення вогню на сході України та по-справжньому брати участь у зусиллях з врегулювання конфлікту задля завершення війни.
  • Поглиблення стратегічного співробітництва у сфері оборони: Україна та Сполучені Штати завершили підготовку Стратегічної оборонної рамкової угоди, яка створює основу для посилення стратегічного співробітництва України та США у сфері оборони та безпеки та просування спільних пріоритетів, у тому числі впровадження реформ у сферах оборони та оборонної промисловості, поглиблення співпраці у таких сферах, як чорноморська безпека, кібербезпека, обмін розвідувальною інформацією та протидія російській агресії.