У США схвалили поправки до оборонного бюджету, мова саме про обов’язкові санкції проти “Північного потоку-2”. Про це на своїй сторінці Фейсбук пише лава правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

«Проміжна і важлива перемога, але потрібно дотиснути спільними зусиллями! Палата представників Конгресу США щойно прийняла правки до оборонного бюджету, які містять обов’язкове накладення санкцій на Північний потік-2.

На жаль, адміністрація Байдена відразу після інаугурації у січні цього року вирішила скористатися своїм правом зробити виняток (waiver) із законодавства про санкціі для оператора Північного потоку-2 з дивною аргументацією (з міркувань національної безпеки)», – підкреслює Вітренко.

Він також зазначив, що:

«Ми продовжуємо переконувати адміністрацію США, що якраз із міркувань національної безпеки США, Європи, України, всього вільного світу потрібно терміново накласти ці санкції. Є позитивні зрушення.

Але паралельно ми ведемо роботу з Конгресом США, законодавчою гілкою влади, щоб зміни у законодавстві закрили можливість для надання таких виключень з санкцій. Позицію України підтримала палата представників Конгресу США. Тепер черга за Сенатом, другою палатою Конгресу США», – наголосив він.

Окрім того, голова «Нафтогазу» подякував всім, хто підтримує та продовжує боротьбу проти «Північного потоку – 2».

«Дякую всім, хто бореться проти Північного потоку-2, проти використання газу режимом Путіна як зброї проти України і проти Європи. Давайте тепер дотиснемо спільними зусиллями!», – закликав він у завершенні.