Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду (ВСУ) зупинив провадження у справі щодо відсторонення від посади судді Конституційного суду Олександра Тупицького, про це повідомляється на сайті суду.

“2 листопада суд продовжив розгляд справи № 9901/43/21 за позовом Олександра Тупицького щодо оскарження указу Президента від 29 грудня 2020 року № 607/2020 “Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України” (про відсторонення від посади судді строком на два місяці) з моменту його прийняття”, – ідеться у повідомленні.

Під час судового засідання колегія суддів заслухала клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі до вирішення Конституційним Судом справи за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності), зокрема указу Президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020.

Верховний Суд задовольнив клопотання представника відповідача, зупинив провадження у справі № 9901/43/21 до набрання законної сили рішенням Конституційного Суду України в справі № 1-4/2021(133/21).

Представниця Верховної Ради у Конституційному суді Ольга Совгиря пояснила на своїй сторінці в Телеграм, що розгляд справи призупинили через те, що Конституційний суд відкрив провадження за конституційним поданням 49 народних депутатів, в якому оскаржують конституційність цього самого указу президента.

Це конституційне подання було подано до Конституційного Суду ще в квітні 2021 року, а провадження відкрито лише 2 тижні тому, – пояснила Совгиря.

Вона уточнила, що “тепер вирішення питання про правомірність відсторонення Тупицького від посади судді КСУ буде залежати від позиції самого Конституційного Суду”.

19 жовтня КСУ вирішив розглянути справу про звільнення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. До суду з відповідною скаргою звернулася група з 49 нардепів. Зокрема мовиться про оскарження указу Володимира Зеленського від 29 грудня 2020 року щодо відсторонення його з посади судді КСУ.