Збройні сили України вже другий тиждень намагаються прориватись до другої лінії оборони російських окупантів на півдні нашої країни. Можливо, наступним великим кроком наших воїнів буде звільнення Токмака.

Олександр Коваленко — військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» вважає, що маркером наступного прориву ЗСУ буде звільнення Токмака, його оперативне оточення або вихід на південь від дороги Т0401 Токмак — Пологи.

«Коли ми зможемо це зробити? Робити прогнози справа невдячна. Але загалом, згідно з тим рухом, який спостерігається на лівому фланзі, це може статися до кінця вересня. Тобто прорив другої лінії у вересні, а в жовтні фактично має початися рух на третю», — вважає Коваленко.

Проте, Владислав Селезньов — військовий експерт налаштований не так оптимістично. Селезньов вважає, що в цьому рівнянні дуже багато перемінних, і важко сказати, чи вистачить ЗСУ ресурсів підтримувати інтенсивність операцій. Особливо на тлі того, що західні союзники стримано сприймають зміну керівництва Міноборони.

При цьому з упевненістю можна говорити про прискорення темпів на Мелітопольському відтинку. І, скоріше за все, від подій біля Роботиного, Вербового та Новопрокопівки залежить доля наступу на південь.

А ось керівник Центру військово-політичних досліджень — Олександр Мусієнко припустив, що росіяни там ослаблені і не зможуть чинити сильний спротив.

«Те, про що ми говоримо — Вербове, Новопрокопівка та інші населені пункти — це розширення нашого плацдарму. Мета якого закріпити фланги та просунутися вглиб оборони російських військ», — сказав він.

Зазначимо, що нині Сили оборони на півдні закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження по виявленим цілям противника та здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.