Офіцер управління розвідки з полку “Азов” Ілля Самойленко заявив, що його підрозділ не може здатися росіянам, бо має наказ тримати оборону “Азовсталі” у Маріуполі і порушити його не може.

“Ми не можемо здатися, бо ми не маємо наказу здатися. Ми не порушимо попередній наказ (тримати оборону – ред.). Це неймовірно важливо. Ми не порушуємо накази. Ми чітко виконуємо накази”, – заявив Самойленко в інтерв’ю Sky News

Він також нагадав, що його підрозділ визнаний в Росії терористичною організацією. Отже йому і його побратимам загрожувало би ув’язнення. Самойленко також додав, що всі захисники є свідками російських злочинів у Маріуполі, де окупанти убили понад 25 тисяч людей, тому у росіяни не зацікавлені у тому, щоб лишати їх живими. Азовець зазначив, що не думає про своє життя, бо “його життя не має значення”, але в разі програшу війни наслідки для України будуть катастрофічними.

Раніше офіцер управління розвідки боєць полку “Азов” Ілля Самойленко розповів, що захисники заблокованого Маріуполя мають чотири варіанти дій, але єдиним прийнятним – є битись. Також він пояснив, що полон означатиме для українських бійців смерть. 

 “Щодо шансів, які у нас є тут, то я вам скажу те саме, що я говорю своїм товаришам, солдатам… у такій критичній ситуації, як зараз, у нас є (чотири варіанти –ред)… Перше – можна, звісно, просто відкласти зброю і сидіти в кутку і чекати кінця. Це буде повільна смерть від голоду чи швидка смерть від бомби, просто прийняти. Другий варіант – можна спробувати якось втекти, як боягуз, думати лише про власне життя, не думати про свій обов’язок, при присягу і саме це відбулося з командиром морпіхів.

 

Ситуація така, що ми більше ніж за 100 кілометрів від наших основних позицій, ми не маємо належної підготовки з обох сторін, тут не можна прорватися, це неможливо, але якщо думаєш лише про своє життя, то звісно будеш хапатися за будь-яку можливість. Такий варіант – це великий сором, по-друге це може призвести й до смерті, тому що один із людей помер під час такої спроби. Третє – можна відкласти зброю і просто здатися. А четвертий варіант – це єдиний спосіб, який буде гарантувати ваше життя і ви не будете соромитися того, що ви зробили – стояти і боротися.

Ми весь цей час знали, що полк Азов не має високих шансів на виживання, якщо нас візьмуть у полон і здатися для нас – це неприйнятно. Ми не можемо зробити такий великий подарунок ворогу”, – повідомив боєць.

Самойленко наголосив, що полон для “азовців” означає смерть, оскільки ворог порушує всі правила і звичаї війни. І бійці мають для цього чіткий доказ. Він навів приклад Дана Звоника, якого у 20-числах квітня російські окупанти захопили в полон, зняли на відео, мовляв “українці здаються”, і закликали наслідувати такий приклад. Але вже через кілька днів мати Звоника отримала повідомлення з його телефону – фото мертвого сина. За даними Самойленка, росіяни задушили цього полоненого.