Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я доктор Тедрос Аданом Гебреєсус публічно закликав окупантів припинити вогонь та організувати гуманітарні коридори.

Про це очільник ВООЗ заявив у Twitter.

“Для здоров’я нам потрібен мир. На основі резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо України я прошу Російську Федерацію взяти на себе зобов’язання щодо припинення вогню, що передбачає безперешкодний доступ до гуманітарної допомоги для тих, хто її потребує.  Мирне вирішення проблеми можливе”, – написав він.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у Facebook подякував очільнику ВООЗ за таку позицію.

“12 днів війни терористи не припиняють обстрілювати лікарні  та автомобілі екстреної медичної допомоги і медиків. Це поза межами людського розуміння і це зло має бути покараним!”, – додав міністр.

Із проханням припинити вогонь і відкрити коридори до окупантів також звертався Папа Римський Франциск.

Наразі “зелені коридори” необхідні для мешканців:

  • Сумської області (напрями Суми, Шостка, Ромни, Конотоп, Охтирка)
  • Чернігівської області (східна та північна частини області)
  • Харківської області (уся область, крім південно-східної частини)
  • Київської області (Буча, Ірпінь, Вишгород, Іванків, Васильків, Бородянка)
  • Миколаївської області (Баштанський, Снігурів, Березнегуватський напрями)
  • Запорізької області (Токмацький, Бердянський, Великобілозерський напрями)
  • Херсонської області (Чаплинка, Каланчак, Генічеський та Новокаховський напрями)
  • Луганської та Донецької області.

Проте, як повідомляє Українська правда з посиланням на начальницю управління інформаційної діяльності Донецької обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко, гуманітарний вантаж до заблокованого російськими окупантами Маріуполя Донецької області наразі не прибув і перебуває на одному з міст у Запорізькій області.

“Гуманітарний вантаж до заблокованого росіянами Маріуполя поки що не прибув: учора вночі зупинився у невеличкому містечку у Запорізькій області. Проти ночі їхати небезпечно. Кілька водіїв взагалі відмовляються їхати далі – їм терміново шукають заміну і, щойно буде підтвердження режиму тиші, колона вирушить до Маріуполя”.

За словами Ігнатченко, тим часом Росія розганяє фейки. Наприклад, що “азовці” буцімто “замінували школи”. Окупанти взяли в заручники півмільйонне місто та  будуть намагатися робити картинку для свого ТБ, що вистпають “миротворцями”.

 “Тримайся, Місто! Місто- Герой російсько-української війни”.