Крім спроби обнулити повноваження майбутнього президента Володимира Зеленського, команда Петра Порошенка робить спроби максимально відстрочити його інавгурацію.

З цією метою Банкова намагається провести через Конституційний суд рішення про відставку його голови – Станіслава Шевчука. 

Згідно із законом, у новообраного президента під час інавгурації приймає повноваження чинний глава Конституційного суду. Якщо його не буде на момент церемонії, виникне колізія і вступ на посаду глави держави може бути зірвано на невизначений термін (поки не оберуть нового главу).

Організувати голосування хочуть вже в четвер 25 квітня.

При цьому, так як в законі про Конституційний суд відсутня можливість відставки його голови (за винятком випадку, коли він сам написав заяву), то відсторонення Шевчука планують провести через позбавлення його посади судді (згідно статті 21 Закону про КС). Для цього Постійна комісія КС з питань регламенту та етики повинна зробити висновок про вчинення Шевчуком дисциплінарного порушення, грубого і систематичного нехтування своїми обов'язками.