Із окупованих районів українців переміщують у віддалені регіони РФ, заявив екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю Оbozrevatel, це може призвести до наростання сепаратистських настроїв у цих регіонах РФ.

“Я добре пам’ятаю початок 1990-х років, коли Російська Федерація як єдина держава тріщала по швах, коли на Уралі губернатор вже надрукував власні гроші, коли Татарстан і Башкортостан закрили власний повітряний простір для літаків Аерофлоту, було проголошено створення Далекосхідної народної республіки. Це якраз ті регіони, про які ми говоримо”, – сказав співрозмовник.

Він сподівається, що цього разу західні партнери не зупиняться на півдорозі, як це було зроблено на початку 1990-х.

“Тоді вони панічно боялися розпаду Росії, побоюючись втратити контроль над зброєю масового ураження. Я думаю, зараз ситуація, м’яко кажучи, дещо інша. Завдання інше – як зберегти контроль в процесі розпаду Росії”, – додав Тука.

Нагадаємо, колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, колишній глава Луганської ВЦА Георгій Тука вважає, що Росія повинна зникнути з карти світу як єдина держава в тому вигляді, в якому вона зараз існує. Вона повинна перетворитися на ряд незалежних держав.

“Коли мені кажуть, що це – утопія, я завжди відповідаю, що чудово пам’ятаю стан РФ на початку 90-х років. Тоді Уральська народна республіка на чолі з губернатором навіть надрукувала власні гроші. Тоді Татарстан і Башкортостан закрили власний повітряний простір для літаків тодішнього Аерофлоту. Тоді було проголошено створення Далекосхідної народної республіки. Тоді опитування населення Калінінграду свідчили про те, що більше 90% вважали себе частиною ЄС, а не Росії. Я все це чудово пам’ятаю. Тому розпад РФ цілком можливий. І війна в Україні цілком може стати поштовхом для розпаду Росії”, – говорить Тука.

Проте, він також наголошує на тому, що в існуючій ситуації багато що залежатиме від позиції США і Великої Британії.