У вівторок, 18 серпня, в Україну з офіційним візитом прибув глава Міноборони Великої Британії Бен Воллес.

У Києві міністр оборони України Андрій Таран і його британський колега вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя боролися свободу і незалежність нашої держави і поклали квіти до Стели з Колоколом Пам’яті. Після цього вони провели переговори, в ході яких досягли важливих домовленостей. Результати переговорів з британським міністром повідомив Андрій Таран українцям на брифінгу.

“Ми домовилися з британськими партнерами спрямувати зусилля на зміцнення безпеки і обороноздатності України. Основна увага була приділена обговоренню актуальних питань, що становлять взаємний інтерес. А саме оцінці ситуації безпеки на Сході України і в Азово-Чорноморському регіоні, тенденціям і перспективам її розвитку та шляхів реагування на виникаючі загрози. Також виділили пріоритети українсько-британського військового співробітництва, де ключове місце займає питання розвитку здібностей і підвищення бойового потенціалу ВМС ЗС України за участю Великобританії “, — підвів підсумки переговорів з британським міністром Таран.

Глава Міноборони України зазначив, що під час переговорів також було обговорено перспективи імплементації завдань оборонної реформи, питання євроатлантичної інтеграції в контексті максимального використання нових інструментів оборонного і військового співробітництва, які отримала Україна з набуттям статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.

“Державний секретар з питань оборони Великої Британії Бен Воллес подякував українській стороні за тісну співпрацю оборонних відомств з багатьох напрямків і запевнив у незмінності позиції уряду Великої Британії щодо підтримки України в сучасних безпеки умовах”, — зазначив Таран.

Міністр оборони України підкреслив, що візит Держсекретаря з питань оборони Великої Британії в Україну є визначною подією, яке відображає стратегічний характер відносин між країнами, масштабне оборонне співробітництво і взаємну налаштованість на забезпечення миру і безпеки в регіоні.

Нагадаємо, кілька тижнів тому в Україні приїжджала президент Швейцарії Симонетта Зоммаруга, з якої український глава Володимир Зеленський відвідав Донбас. За підсумками поїздки вони погодили нову програму співпраці, яке буде реалізовуватись з 2020 до 2023 років. Документ передбачає отримання українською стороною близько 115 мільйонів доларів США. Гроші спрямують на гуманітарну і технічну допомогу. Також під час переговорів згадувалося, що Швейцарія зараз стала єдиною державою, яка прямо підтримує людей, які постраждали від війни на Донбасі.