Прем’єр-міністр Денис Шмигаль має найближчим часом провести телефонну розмову з американським сенатором-республіканцем Тедом Крузом. 

Розмова йтиме навколо санкцій проти газопроводу. Також відомо, що представники Круза повідомили Шмигаля про те, що лідер демократичної більшості Чак Шумер і сенатор Тед Круз раніше домовилися винести на голосування питання про санкції щодо газопроводу. Воно відбудеться вже найближчими днями – до 14 січня.

Більше того, від Дениса Шмигаля чекають, що Україна вимагатиме від Вашингтона запровадити санкції навіть, якщо російське вторгнення не відбудеться. Представники Круза зажадали від Києва заявити у “найясніших висловлюваннях, що нездатність санкціонувати “Північний потік-2″ не стримує Росію на світовій арені”. Утримати Москву від вторгнення в Україну допоможе лише негайне запровадження санкцій.

Нагадаймо, що Президент України Володимир Зеленський закликав Сенат США підтримати законопроєкт про введення санкцій проти газопроводу «Північний потік-2».

Дякую, сенатор Чак Шумер та сенатор Тед Круз за згоду поставити на голосування зупинку російського «Північного потоку-2». Україна просить усіх своїх друзів у Сенаті США підтримати закон про захист енергетичної безпеки Європи S.3436, — йдеться у повідомленні глави у Twitter.

22 листопада 2021 року держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що США вирішили запровадити нові санкції проти причетних до будівництва газопроводу «Північний потік-2». За його словами, йдеться про два судна та «пов’язану з Росією» компанію Transadria Ltd. У Кремлі назвали такі дії «незаконними» та «неправильними».