Президент Росії Володимир Путін хоче домовитися з президентом України Володимиром Зеленським, тому підтримуватиме “помірний терор”, що не передбачає в планах Кремля ракетних обстрілів центру Києва. Таку думку в інтерв’ю Юлії Латиніній висловив радник Офісу президента України Олексій Арестович.

“Вони шукають переговорів як спосіб вийти з війни, яка до безумства невдала для Путіна. Фактично війна перебуває у стані, коли питання про його політичну кар’єру, а отже, і фізичне виживання йде. У Росії питання політичної кар’єри диктаторів – це питання виживання”, – сказав Арестович.

За його словами, російська армія вичерпала свою боєздатність для агресивних наступів на фронті. “Нічого вони принципово зробити не можуть. Кошти ескалації вичерпані, варіантів не залишилося, абсолютно безвихідь. Зрозуміло, що в такій ситуації єдине, що ти можеш собі дозволити, це якось домовитись. Єдина їхня надія домовитися, це застрашувати нас та Європу холодом узимку. Для цього їм потрібно дотягнути до цієї зими, до настання холодів, щоб нам стало погано, жахливо, ми здригнулися і домовилися”, — зазначив Арестович.

Експерт пояснив, що бомбардувати Київ Путіну вкрай невигідно, оскільки він втратить навіть примарний шанс вести переговори з українською владою та отримає реакцію та додаткові санкції з боку Заходу. “Помірний терор не передбачає створення схем, які можуть бути сприйняті і нами, і Заходом як ескалація. Удари по Києву, де маса іноземних посольств, маса іноземців — це однозначно ескалація. Наш президент уже провів червоні лінії та чітко сказав: суд над “азовцями” — виходимо з переговорів. Негласна червона лінія звучить так: якщо б’єте по центрах прийняття рішень, як вони люблять говорити, то про переговори забудьте. А так примарний шанс на переговори колись там, десь там залишається”, — прокоментував ситуацію Арестович.

Технічних можливостей до подальшого терору, зокрема масових обстрілів столиці України, у Путіна немає, вважає експерт.

“Технічні можливості, які в нього залишилися? Пульнути по Києву з Білорусі страшними ракетами С-300? Ну, зіб’ємо їх нафіг усі. Київ має досить надійне ППО. І не лише тому, що це столиця, а тому, що це великий вузол — промисловий, державний і навіть військовий, тому його прикривають. Крайні нальоти крилатими ракетами не дуже вдалі, м’яко кажучи”, — підсумував Арестович.

Додамо, розпочалася сто вісімдесят пʼята доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню. Повідомляє Генштаб.

На Сіверському напрямку противник продовжує утримувати окремі підрозділи Західного військового округу в прикордонних районах Брянської і Курської областей з метою демонстрації присутності та сковування дій підрозділів Сил оборони України.

На Харківському напрямку ворог здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії об’єктів цивільної інфраструктури.

Штурмовими діями намагався просунутися в напрямку Дементіївки, успіху не мав, відійшов.

На Слов’янському напрямку противник задіяв ствольну артилерію та РСЗВ для обстрілів районів Долини, Дібрівного та Краснопілля. Провів повітряну розвідку поблизу Нової Дмитрівки. З метою порушення системи навігаційного забезпечення Сил оборони розгорнув комплекс радіоелектронної боротьби.

На Краматорському напрямку ворожих артилерійських обстрілів зазнали території біля Сидорового, Верхньокам’янського, Роздолівки та Калеників. Для уточнення положення наших військ ворог вів повітряну розвідку БпЛА.

Сили оборони відбили спробу наступу ворога у напрямку Григорівки.

На Бахмутському напрямку противник здійснював обстріли наших військ із наявного озброєння.

Окремі підрозділи противника здійснили спробу покращення тактичного положення у напрямках населених пунктів Соледар, Зайцеве та Майорськ. Успіху не мали, відійшли.

На Авдіївському напрямку ворог вогнем танків, ствольної та реактивної артилерії намагався зруйнувати важливі обʼєкти цивільної та військової інфраструктури, завдати втрат нашим підрозділам.

Наступальними діями окупанти намагалися просунутись у напрямку Невельського, отримали відсіч та відкотились назад. Для корегування вогню артилерії ворог вів повітряну розвідку БпЛА.

На Новопавлівському напрямку підрозділи противника наявними засобами вогневого ураження продовжували. Вів наступальний бій у напрямку населеного пункту Пречистівка, успіху не мав, відійшов.

На Запорізькому напрямку зафіксовано вогневе ураження територій.

Обстрілював із танків, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню райони населених пунктів Нікополь, Олександрівка, Степова Долина, і т.д.

Силами розвідувальної групи окупанти намагалися вести розвідку в районі Потьомкиного, ворога виявлено та знешкоджено.