Сьогодні стало відомо, що Україна вперше візьме учать у командно-штабних навчаннях НАТО Dynamic Move.

Так, повідомляється, що Україна візьме участь у командно-штабних навчаннях НАТО Dynamic Move, проведення яких заплановано з 31 січня до 8 лютого 2022 року в Бельгії, в ролі спостерігачів. 

Про це розповіли на сторінці Збройних сил України в Facebook.

“Протимінні навчання Dynamic Move – 2022 орієнтовно проходитимуть з 31 січня по 8 лютого в Остенді, Бельгія. Але все залежить від епідеміологічної ситуації, адже торік також відбувалося планування навчань цієї серії, проте у зв’язку з пандемією їх не провели, — пояснює старший офіцер командування підготовки командування ВМС ЗС України капітан 2 рангу Артем Матвієнко. 

Зазначається, що метою навчань буде відпрацювання дій багатонаціонального штабу з управління морськими протимінними силами НАТО, а також зміцнення можливостей командного складу міжнародної спеціальної групи для проведення комплексу операцій з розмінування.

Конференція з планування концепції навчань Dynamic Move-2022 відбулася в Одесі. Учасники попередньо обговорили час та місце проведення навчань, підготовчі цілі та перелік країн, які будуть запрошені до участі, проект сценарію та систему управління залучених до них сил.

У ЗСУ також повідомили, що в Остенді розташована морська Бельгійська і Нідерландська протимінна школа Eguermin, що водночас є центром обміну досвідом НАТО.