Олексій Резніков перебуває у Штатах з робочим візитом.

Сьогодні стало відомо, що міністр оборони України Олексій Резніков і заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд обговорили непрозору мілітарну активність Росії та використання мігрантів для гібридної атаки на Польщу та країни Балтії.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

“Міністр оборони України Олексій Резніков разом з послом України у США Оксаною Маркаровою зустрілися із заступницею державного секретаря США Вікторією Нуланд. На зустрічі було обговорено актуальні питання взаємодії у контексті нових безпекових загроз, спричинених діями Російської Федерації, зокрема черговою хвилею непрозорої мілітарної активності та використанням мігрантів для гібридної атаки на Польщу та країни Балтії”, – ідеться в повідомленні.

Також окрема увага була приділена практичним аспектам розвитку стратегічного партнерства між Україною та США у контексті реалізації положень оновленої Хартії про стратегічне партнерство, Рамкової угоди та інших домовленостей між двома країнами.

“Вікторія Нуланд блискуче знає українську проблематику, тому у нас була максимально щира і дуже предметна розмова. Для України важливо мати сильну підтримку Сполучених Штатів у політичному, дипломатичному та безпековому вимірах. Я розповів про своє бачення і пріоритетні напрямки роботи, які зараз вибудовуються. Окрім необхідності оперативного реагування на чергові провокації з боку РФ, я поінформував американських партнерів, що наша мета – перейти від тактичних кроків до розвитку фундаментальних спроможностей Збройних сил України та безпекового сектору в цілому. Повторю: наше спільне завдання – зробити усе можливе для того, аби втрати від можливої ескалації були все більш неприйнятними для агресора”, – заявив міністр. 

Резніков заявив, що це вимагає завершення реформ, послідовності, ресурсів і залученості стратегічних партнерів.

“Сильний тил і армія, активна співпраця і підтримка партнерів – це найкращий спосіб підвищити шанси для політико-дипломатичного врегулювання і забезпечення безпеки на східному кордоні Європи”, – резюмовав Резніков.