Росія зіткнулася з безпрецедентною міжнародною ізоляцією. Невелика кількість високопоставлених кремлівських інсайдерів тихо сумніваються в рішенні путіна розпочати війну.

Про це повідомляє американське видання “Bloomberg”. 

Все більше  високопоставлених інсайдерів приходять до висновку,  путін  прирече Росію на роки ізоляції та загострення напруженості, внаслідок чого її економіка буде паралізована, її безпека буде поставлена ​​під загрозу, а її глобальний вплив ослабне. Декілька бізнес-магнатів зробили завуальовані заяви, що ставлять під сумнів стратегію Кремля, але багато впливових гравців занадто бояться репресій, тому не висловлюються публічно. 

путін сповнений рішучості продовжувати боротьбу, навіть незважаючи на те, що Кремлю довелося скоротити свої амбіції зі швидкого захоплення більшої частини країни до виснажливої ​​битви за Донбас на сході. 

За словами двох людей, за кілька тижнів після початку вторгнення коло радників та контактів Путіна ще більше звузилося порівняно з обмеженою групою прихильників жорсткої лінії, з якими він регулярно консультувався раніше,  пише “Блумберг”.

Рішення про вторгнення було прийнято путіним та жменькою яструбів, включаючи міністра оборони Сергія Шойгу, начальника Генштабу Валерія Герасимова та секретаря Ради безпеки Росії Миколу Патрушева”.

За словами джерел, високопосадовці намагалися пояснити президенту РФ, що економічні наслідки санкцій будуть руйнівними і зведуть нанівець два десятиліття зростання і вищий рівень життя, яких досяг Путін.

Путін відмахнувся від попереджень, заявивши, що хоча Росія заплатить величезну ціну, Захід не залишив йому іншого вибору, окрім як почати війну, кажуть люди.

За їхніми словами, президент рф, як і раніше, упевнений, що громадськість його підтримує, а росіяни готові піти на роки жертв заради його бачення національної величі.

Обмеженість інформації сприяла тому, що Кремль прорахувався у перші дні наступу, зробивши ставку на ширшу підтримку з боку українських військ та офіційних осіб, а також на швидший військовий поступ, кажуть обізнані з цього питання люди.

Російський лідер також недооцінив свого українського колегу, спочатку вважаючи його слабким. Роман Абрамович нібито мав переконати путіна в думці, що президент України Володимир Зеленський покине країну, щойно розпочнеться вторгнення.

За словами експерта з російських спецслужб Андрія Солдатова, всередині Федеральної служби безпеки рф зростає невдоволення провалом вторгнення. За словами людей, знайомих із ситуацією, там очікували, що бойові дії триватимуть не більше кількох тижнів.

Проте критики не бачать ознак того, що Путін готовий розглянути питання про припинення вторгнення або серйозні поступки, необхідні для припинення вогню. А його контроль за політичною системою залишається тотальним.