У понеділок, 22 лютого, в міжнародному аеропорту “Бориспіль” правоохоронці затримали колишнього заступника голови правління “ПриватБанку”, фігуранта справи про розтрату мільйонів доларів менеджментом цієї фінустанови Володимира Яценка, який хотів втекти з України на приватному літаку, який можливо належить олігарху Ігореві Коломойському.

Чому це сталося саме зараз? Яка ймовірність, що незабаром візьмуться і за самого Коломойського? Ситуацію ексклюзивно для “Телеграфа” прокоментував аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков.

“Тодішній президент України Петро Порошенко провів націоналізацію” ПриватБанку “перш за все, щоб позбавити свого політичного суперника Ігоря Коломойського інструменту, яким той міг обрушити фінансову систему країни і владу Петра Олексійовича заодно. Але зовні це було оформлено, зрозуміло, як боротьба зі зловживаннями в” приваті “. Тому з самого початку були запущені слідчі дії проти засновників і керівництва банку, під які потрапляв і Володимир Яценко”, – пояснює Олександр Кочетков.

За його словами, слідча машина весь цей час дуже неспішно, але крутилася.

“При цьому, – продовжує експерт, – було досить складно виявляти порушення в діяльності керівників” Привату “, але не помічати їх у керівництва Нацбанку, хоча вони в ряді схем діяли спільно. І ось зараз слідчі дії добралися до Яценка”.

Політтехнолог вважає, що не потрібно шукати в цьому якусь політичну підоснову.

“Хоча б тому, що від Яценка до Коломойського – дистанція чимала. І не факт, що слідство цю дистанцію подолає. Швидше, на активність слідства впливають численні суди, які ведуть колишні власники” Привату “з Україною. А арешти колишніх приватівських функціонерів підсилюють юридичну позицію України “, – пояснює аналітик.

Раніше, інвестиційний банкір Сергій Фурса не виключив, що після затримання Володимира Яценка спецслужби візьмуться за олігарха Ігоря Коломойського.

А генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що хтось з її оточення “злив” інформацію Володимиру Яценку про підготовку його затримання, в зв’язку з чим той і зробив спробу вилетіти з Дніпра до Відня. Але не встиг. Вранці у вівторок Венедіктова повідомила, що узгодила підозру трьом колишнім високопоставленим співробітникам “ПриватБанку” за розтрату 136 млн гривень.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.