В окупантів майже 800 втрат за добу. У майбутньому ці втрати можуть не лише зберегтись, а й вирости в геометричній прогресії.

Про це 24 каналу розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. Зокрема, на Запоріжжі ЗСУ вдалось розгромити окупантів – втрати понад 200 військових.

Коваленко зазначив, що втрати приблизно 800 окупантів за добу – це буде середньостатистична кількість. Збільшення втрат пов’язане не через збільшення інтенсивності бойових дій, а через зниження якості. У ході мобілізації в російській армії з’явились не професійні бійці.

«Ці люди буквально вчора були бухгалтерами тощо, але не військовими. Вони не знають як діяти під час обстрілу їх позицій ствольною артилерією, реактивною артилерією, мінометами тощо. Вони не мають професійних навичок навіть для збереження свого життя», – зауважив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.

Він додав, що також російське командування не лише найвищої, а й середньої та нижчої ланок прийняли рішення не вивозити поранених бійців з поля бою. Тому збільшилась імовірність того, що вони стануть “200-ми”. У 2023 році така тенденція може продовжитись, бо деградація російської армії продовжиться.

За словами військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив”, окупанти будуть використовувати 150 тисяч мобілізованих, щоб поповнити втрати в зоні бойових дій. У них немає можливості проводити наступ. Немає людського ресурсу, техніки, боєкомплекту.

“Це 3 позиції, які не дозволять їм реалізувати ось такі плани. Хоча я не виключаю, що вони будуть намагатись його якось реалізувати. Однак саме втрати будуть впливати на ці можливості”, – наголосив Коваленко.

Додамо, вибухи на військовому аеродромі в російському Енгельсі, які пролунали в ніч на 26 грудня, ймовірно зірвали новий масований ракетний удар Кремля по Україні. Судячи з активності росіян напередодні, його мали нанести найближчими днями. Про це в етері “24 каналу” сказав військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков, передають Патріоти України.

За його інформацією, незадовго до «бавовни» на аеродромі було зафіксовано активність російської стратегічної авіації. Крім того, російське військове командування вивело у Чорне море кілька носіїв крилатих ракет «Калібр».

На думку експерта, ці нові вибухи схожі на попередній інцидент з літаками росії в Енгельсі.

«Я не думаю, що якщо вперше вийшло більше, ніж вдало, то потрібно було щось змінювати. І якщо це випадкова „бавовна“ — досить приємний збіг. Якщо якимось чином надзвуковий або навколозвуковий недопалок пролетів близько 600 кілометрів, то супер, система працює», — вважає Катков.

Він зазначив, що на аеродромі під час атаки могло бути до 20 літаків: стратегічні бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160. «І треба розуміти, що це вдруге поспіль. Тобто, це другий ляпас кремлю й удар по найбільш захищеному аеродрому в росії», — наголосив експерт.

Підтверджених даних про наслідки нової «бавовни» в Енгельсі поки немає, однак у російських Telegram-каналах пишуть, що було пошкоджено п’ять російських літаків. А вже скоро супутникові знімки дозволять оцінити те, що сталося на аеродромі. «П’ять стратегічних бомбардувальників — це космічні втрати для росії. Це астрономічні втрати, навіть якщо літаки і можна буде потім відновити», — зазначив головний редактор Defense Express.

Радник Офісу президента Олексій Арестович у програмі «Фейгін Live» також заявив, що на 26 грудня кремль намічав черговий масований удар по Україні, але «росії хронічно не щастить». За його словами, після НП на авіабазі «Енгельс-2» в росії вирішили перемістити бомбардувальники на інші аеродроми вглиб країни. Енгельс нібито залишили 10 літаків.