Як заявив речник Єврокомісії Ерік Мамер на брифінгу в Брюсселі у понеділок, Єврокомісії запевняє, що загострення ізраїле-палестинського конфлікту ніяк не стане на перешкоді для зменшення підтримки України у війні проти Росії.

«Ніщо і в жодному випадку не вплине на підтримку, яку ЄС надає Україні. У цьому не може бути жодного сумніву», – сказав Мамер, відповідаючи на питання про те, як ситуація на Близькому Сході може змінити підтримку України з боку ЄС.

«Якщо ви послухаєте промову президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн у Бордо в суботу, вона ще раз підтвердила: ми стоїмо з українським народом стільки, скільки потрібно у конфлікті проти Росії», – додав Мамер.

Зазначимо те, що окремо прокоментував цю ситуацію й речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано. Він відповів на турбуючі Україну запитання. Такі як: чи стане можливий зв’язок між подіями в Україні та Ізраїлі, а також можливі спроби Росії використати цю ситуацію на свою користь, темою екстреної зустрічі глав МЗС Євросоюзу у вівторок.

«Щоразу, коли міністри зустрічаються, вони обговорюють події в Україні через їхню важливість. Я тільки підкреслю: ідея завтрашньої зустрічі… обговорити, що трапилося (в Ізраїлі. – Ред.) і якою повинна бути відповідь Євросоюзу у цьому контексті», – сказав Стано.

Крім того, він додав до своїх думок те, що: «звичайно, незалежно від цього Росія намагається використати все, що відбувається у міжнародній сфері: або щоб розпалити нестабільність, або щоб скористатись нею для посилення своєї кампанії проти України. Але це не означає, що увага Євросоюзу буде перефокусована від України».