Військово-політичне керівництво РФ не зробило висновків за підсумками року повномасштабного вторгнення до України. Вони продовжують робити ті самі помилки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Анонсований “великий наступ” російських окупантів на 24 лютого, скажімо так, таким слоганом, як “можемо повторити”, закінчився тим самим, чим і почався 24 лютого 2022 року, тобто фіаско. Тільки помилки тактичного і стратегічного рівня, яких припускається російське командування, зараз їм обходяться набагато дорожче. Оскільки ресурс вичерпується, потенціал абсолютно не той, і кожна помилка — це в десятки і десятки разів більші втрати, і, відповідно, компенсація яких навряд чи буде можлива в будь-якій короткостроковій і навіть середньостроковій перспективі”, — сказав він.

Оцінюючи загрозу повторного наступу з боку Білорусі, Коваленко зазначив, що протягом 2022 року самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко не надто виявляв ініціативу і завзяття в підтримці агресії Росії проти України своєю армією, і в нинішньому році ця ситуація не зміниться.

“Не думаю, що він (Лукашенко, — ред.) піде на цей крок тоді, коли не те щоб очевидність поразки незаперечна, а коли ця поразка буквально відчувається на смак, відчувається в атмосфері, електризується самим відчуттям того, що все, фіаско, це кінець. І тут ти віддаєш свою нечисленну армію, боєздатна частина якої не перевищує 14 тисяч особового складу для чого? Для того, щоб ці 14 тисяч особового складу перемололи в м’ясорубці протягом десь двох тижнів? Мені здається, ні, він не піде на цей крок, оскільки це справжнісіньке самогубство. Тоді Лукашенка можна голими руками брати і його тягнути в Гаагу на лаву підсудних, оскільки він точно такий самий воєнний злочинець, як і Путін”, — каже оглядач.

Тому, вважає Коваленко, Лукашенко збереже свій статус у нинішньому становищі, всіляко підтакуватиме Путіну, надаватиме свою територію, склади, центри зберігання з боєприпасами і технікою для підтримки російської армії, проводитиме на своїх полігонах підготовчі заходи для отримання базових знань із ведення бойових дій для російських частково мобілізованих, і не більше того.

“Навіть якщо гіпотетично припустити, що білоруська армія може об’єднатися з російською та здійснити вторгнення на північний плацдарм у форматі 2.0, для них це буде суїцидальною місією, оскільки лінія оборони, яка наразі є на північному плацдармі, є ще більш щільною та облаштованою, ніж це було рік тому. Але і ЗСУ там перебувають у повній бойовій готовності. Повноцінного ударного угруповання на території Білорусі на сьогодні немає і навіть його формування не спостерігається на якомусь стартовому етапі”, — резюмував військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.
Нагадаємо, для відсічі повномасштабного наступу РФ в Україні було мобілізовано всі наявні сили і засоби. На оборону своєї землі піднялися всі, хто міг чинити спротив російським окупантам, бо ніхто на них із хлібом-сіллю тут не чекав. Про це заявив командувач Об’єднаних сил Збройних сил України, генерал-лейтенант, герой України Сергій Наєв у річницю повномасштабного вторгнення .

“Минає рік, як повномасштабне вторгнення країни-агресора змусило нас зібрати волю в кулак і, стиснувши зуби, мобілізувати всі наявні сили та засоби для відсічі жорстокому наступу ворога. Одурманені маніакальною ідеєю міфічного “русского мира”, навала ординців з озвірілою рішучістю рушила зі сходу, півночі та півдня. Авіаційних і ракетних ударів зазнали всі міста України. Ціною неймовірних героїчних зусиль українських захисників колони були зупинені, а згодом на певних напрямках відсунуті назад. Героїчна оборона наших міст довела стійкість українських воїнів та їхню волю до перемоги”, — сказав він.

Наєв нагадав, що про звірства, несумісні з людяністю, після звільнення окупованих територій дізнався весь світ. Фото з Гостомеля, Бучі, Ірпеня, Бородянки шокували своєю жорстокістю.