Лише фаховий підхід і бажання працювати на благо своїх регіонів і громадян які в них мешкають є по суті головним чинником при формуванні органів місцевого самоврядування.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

«Ключовим питанням залишається фаховий і принциповий підхід тих чи інших органів місцевого самоврядування. Якщо ми отримаємо патріотично налаштовані – я маю на увазі до своїх територій, – чесні і професійні ради, керівництво рад, ми отримаємо там гарні приклади досягнень, які ми вже бачимо», – заявив спікер, додавши, що можливості у цих органів збільшилися «в рази».

Спікер Верховної Ради вважає реформу децентралізації достатньо ефективною. Він визнає, що є проблеми, є питання, які ще треба вирішувати, але в цілому реформа просувається.

“Особливо важливим її етапом, одною з ключових точок стали нещодавні місцеві вибори, тому що саме цій новообраній місцевій владі передаватимуться великий обсяг повноважень, великий обсяг відповідальності, але паралельно з цим і додаткові фінансові ресурси, які можна буде використати на користь громад”, – додав він.

За словами Разумкова, головною проблемою, яка виникла під час виборів, була найнижча в історії явка – 37%.

Відзначимо, що на місцевих виборах 25 жовтня за словами голови партії “Слуга народу” Корнієнка, програш кандидатів на посади мерів міст не можна вважати поразкою у виборах, оскільки треба враховувати скільки депутатів від партії перемогли в областях, до міських рад.

За словами Корнієнка, такий результат став великим успіхом попри те, що Слуга народу — молода партія і раніше не була представлена в місцевих органах влади.

«Тепер її депутати присутні майже в кожному регіоні», — сказав він.

За його словами, явка на виборах була досить низькою. “Є підозра, що вона буде не більше 35%”- сказав Корнієнко. “Це є найнижча явка в історії місцевих виборів”- додав він.

Корнієнко зазначив, що основним фактором низької явки є коронавірус, а інші питання треба досліджувати.