Канцлерка Ангела Меркель заперечила заяви щодо узалежнення Німеччини від російського газу. Країна продовжить отримувати газ з Росії, проте також диверсифікуватиме поставки палива.

Про це сказала канцлерка Німеччини Ангела Меркель, пише The Guardian.

Так, таку заяву канцлер Німеччини зробила на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Меркель назвала зміну клімату найбільшою проблемою, за яку відповідають всі світові лідери.

Майже у той ж момент вона сказала, що Німеччина не збирається припиняти використання вугілля. Меркель наголосила, що природний газ буде відігравати для Німеччини все більшу роль.

Ми продовжимо отримувати російський природний газ, а також газ з інших джерел… Якщо ми відмовимося від вугілля і атомної енергетики, нам знадобиться більше природного газу – і енергія повинна бути доступною,– заявила вона.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Канцлерка також заперечила зростання заледності від газу Росії і додала, що Німеччина домагатиметься диверсифікації. Так, Меркель зазначила, що йдеться про скраплений газ із США або "з інших джерел".

Нагадаємо, що раніше що посол США у Німеччині Річард Гренелл відправив листи компаніям у ФРН, в яких пригрозив можливістю санкцій з боку Вашингтона через підтримку будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Ми наголошуємо, що продовження підтримки російського енергетичного сектору може спричинити за собою введення санкцій,– написав Гренелл.

Він також додав, що, "якщо через запуск "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" європейські поставки газу через Україну стануть надлишковими, Київ втратить своє значення в сфері політики безпеки, через що зросте ризик інтервенцій з боку Росії".

Посол США у Німеччині зауважив, що фірми, які підтримують обидва проекти, підривають безпеку України і Європи.

Зазначається, що листи, узгоджені з владою США, розіслані багатьом німецьким компаніям, які, в свою чергу, сприйняли їх як шантаж.

"Листи потрібно сприймати не як загрозу, а як ясне вираження політичної позиції США", – заявив представник Гренелла у відповідь на таку реакцію.

Нагадаємо, будівництво газопроводу у США засуджували не раз. Так, Річард Гренелл закликав уряд ФРН припинити підтримку "Північного потоку-2". Газопровід дозволить Кремлю отримати величезні суми, які там потім спрямують на агресію та дестабілізацію ситуації.