На Донбасі одні з найскладніших напрямків – Бахмутський та Авдіївський. Погіршення погодних умов може суттєво призупинити атаки окупантів там. Зокрема, це може вплинути на хід бойових дій.

Про це в етері телемарафону повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

“Безперечно, якщо будуть великі дощі, туман та сльота – це дуже сильно пригальмує атакуючі дії будь-якої сторони. На Бахмутському та Авдіївському напрямку це призупинить атаки росіян”, – каже Череватий.

З його слів, спочатку колісна техніка уже фактично не може ходити по полях та деяких дорогах. Якщо опади будуть далі, то важко стане і гусеничній техніці. До слова, саме танки і БМП є головними на полі бою в плані атакувальних дій.

“Тому, безсумнівно, це (погіршення погодних умов – Ред.) може вплинути і дуже серйозно на хід бойових дій”, – підсумував Череватий.

“Погода вплинула і на нас – бійцям іноді доводиться знаходитися, де вода по коліно, але вони тримають оборону”, – сказав Череватий.

Окрім того, Череватий повідомляв, що російські військові намагаються контратакувати українських військових на Луганському напрямку, щоб сповільнити українське просування. Але не мають успіхів і зазнають великих втрати.

“Тенденція на передовій протягом кількох місяців не міняється. Напрямки по суті ті ж самі. Тільки на Луганщині трохи інші, тому що ми потиснули їх. Вони намагаються час від часу контратакувати. Проте крім великих втрат, нічого не отримують”, — повідомив Сергій Череватий.

За словами Череватого, головні ударні російської армії досі направлені на Бахмутський та Авдіївський напрямки. Соледар, Кліщіївка, Іванград та інші міста на Донецькому напрямку, щодня відбивають по кілька десятків штурмів.

Серій Череватий додав, що погода також вплинула на армію РФ та стримала наступ. Їх амуніція та техніка не така якісна, як у ЗСУ, і це також матиме значення з приходом зими. Українські військові також мають складнощі через погоду, сказав він: інколи військові тримають оборону в окопах по коліна в воді.

Череватий зазначив, що на Бахмутському напрямку, наступ здебільшого ведуть бійці ПВК “Вагнер”: в них суворі правила — своїх військових, які відступають без поранень, вони розстрілюють.

До всього: за словами, речника Східного угруповання військ ЗСУ Сили оборони України послідовно руйнують усі міфи, побудовані навколо російської армії.

“Можна сказати, що наші воїни по суті декласифікували російську армію”, – заявив речник ЗСУ.

За його словами, спочатку українські війська розбили бренд “друга армія світу”.

“Потім вони розбили бренд, що російська армія “професійна”. Зараз вони розбивають бренд, що вона – “армія”. Тому що там воюють уже зеки, там воюють приватні військові компанії, там воює, по суті, народне ополчення. Тому що вони збирають цих мобілізованих, не підготовлюють їх, дають зброю, яку знайшли, і кидають їх у бій”, – сказав Череватий, говорячи про бої на Донбасі.

Він припустив, що стане з репутацією російської армії далі.

“Наступним, напевно, буде декласифікація вже до партизанського загону, чи організованого злочинного угруповання – що більше для них підходить”, – прогнозує речник ЗСУ.