В Україні триває “тарифний Майдан” – акції протесту через комунальних послуг.

Просто вони точкові і не особливо висвітлюються в ЗМІ, пише телеграм-канал “Klymenko Time”.

У неділю-понеділок, в розпорядженні каналу з’явилися кілька відеозаписів, які їм надіслали жителі Полтавщини.

“Сьогодні кілька передплатників через @KlymenkoTime_bot надіслали нам фото і відео з Полтавської області. Тут жителі Лубен перекрили трасу Київ-Харків. Обурювалися якраз високими тарифами і низькими пенсіями, створили не кволу пробку”, – пише канал.

Мітингувальники вимагають скасувати постанову, яка підвищує вартість електроенергії для населення.

Люди з плакатами в руках виходять на площі і перекривають дороги державного і міжнародного значення.

А от депутити після  канікул і локдауну поеврнулись до роботи до роботи. Почали із головної обіцянки президента – закону про референдум. Народовладдя вершили під погрозами від голови фракції “Слуги народу”. Закон проголосували – від “слуг” – 226 за. Хоча двоє депутатів колективізм проігнорували. І не було голосів від опозиції. Закон про референдум, переконували “слуги”, ухвалювали для українців, але чомусь одразу ж активізувалися політики. Найімовірніше, саме великим партіям, а не пересічним ідейним громадянам під силу ініціювати референдум: зібрати 3 млн підписів у більшості регіонів за 90 днів. Про такі наміри вже заявили у “Батьківщині”, 10 хвилинм тому пишуть журналісти Ірина Сисак, Юрій Усік, Олексій Тищенко, для програми “Час. Підсумки тижня”

Не перевзулася, але з Офісом президента таки спілкується. Минлого тижня Юлію Тимошенко застукали за листуванням із правою рукою Зеленського – Андрієм Єрмаком. Для керівника Офісу президента лідерка “Батьківщини” підготувала матеріали. Передати їх мала під час гостювань, у вечірній час. Пікантності розмові додає лагідне “Обіймаю” від Тимошенко.

У “Слузі народу” знову посипалося. Мінус Дубінский. “Дубінський не є самостійним, це людина Коломойського, а можливості впливу Коломойського насправді дуже широкі. Це відключити від ефірів його канали, це запустити всі телеграм-канальчики, щоб поливали брудом, витягали брудну білизну, “слуги” до цього чутливі, це не найсміливіша фракція”, – зазначив нардеп від “Голосу” Ярослав Юрчишин.

Втім, сміливості “слугам” вистачило, щоби збити протеже Офісу президента Юрія Вітренка. Він претендував на посаду міністра енергетики та першого віцепрем’єра. За колишнього топменеджера “Нафтогазу”, а нині в.о. міністра парламент голосував уже вдруге, і вдруге – провал! лише 204 “за” відправили Юрія Вітренка додому без урядового портфеля. Чи не найбільшою проблемою у Вітренка й формальною причиною заваленого голосування стала премія. 4 млн доларів йому нещодавно заплатила держава за виграш газової справи у Стокгольмському арбітражі. Той гроші взяв, а депутати не пробачили. Інша причина невдачі – внутрішні торги між групами впливу у “Слузі народу”, які так і не змогли домовитися.

“Спочатку його проштовхував Коломойський, а потім, коли Вітренко домовився про щось з Ахметовим, то інтереси Коломойського були порушені, й це призвело до того, що не голосувала група Коломойського”, – пояснила нардепка від “ЄС” Вікторія Сюмар.

Та що там казати, сам спікер кандидатуру Вітренка проігнорував – утримався. Пізніше пояснив, що це пов’язано в першу чергу з преміями, адже українці такого рішення не зрозуміють. Ось так монобільшість перетворюється на мономеншість. У кулуарах опозиція робить висновки: президент своїх депутатів не контролює, а у влади криза на всіх фронтах.

У такій ситуації чергового падіння рейтингів владі чекати не довелося. Соціологія свідчить, що нинішня парламентська більшість постійно втрачає підтримку. В опозиції ж прогнозують, до відставки уряду вже недовго. А там можлива й нова коаліція.

“Для того, щоб переформатувати уряд, потрібно створювати хоч номінально коаліцію. “ОПЗЖ” вимагатиме, скоріш за все, свого міністра охорони здоров’я, щоби просувати “Спутнік”, і, дуже ймовірно, хотітиме повернення російського газу”, – наголосив Юрчишин.

А за російським газом, з гіркого досвіду, приходять російські танки, телеканали та “русский мир”. Чи розуміє всі ризики президент і з ким наважиться на коаліцію? Ситуацію підігріває й тарифна криза. Позаяк, депутати прогнозують, у цих складних умовах Денис Шмигаль у кріслі прем’єра ще втримається до весни.