Франція поставила Україні артилерійські установки та зброю і відправить ще на початку наступного року. 

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон. 
 
“В останні дні Франція відправила Україні більше зброї, артилерійські установки, Crotale (батареї протиповітряної оборони), обладнання понад те, що ми вже зробили”, – сказав Макрон. 

Він виступав на борту французького авіаносця “Шарль де Голль” біля узбережжя Єгипту, за день до відвідування Йорданії для участі в регіональному саміті у вівторок. 

“Ми також працюємо з міністром збройних сил, щоб мати можливість знову поставити корисну зброю і боєприпаси в першому кварталі 2023 року, щоб українці могли захистити себе від обстрілів”, – сказав Макрон. 

Заплановані поставки включають самохідні артилерійські установки “Caesar”, але Макрон не надав точних цифр. 
 
Хоча у перші місяці вторгнення очільник Франції займав досить лояльну до Росії позицію, вже зараз, на 10 місяць повномасштабної вйни ми бачимо, що Франція тільки нарощує свою підтримку України. Окрім того, місцева влада зацікавлена у посиленні співпраці з українською стороною. Зокрема нещодавно між Україною і Францією за результатами Двосторонньої бізнес-конференції зі стійкості та відновлення України підписано низку угод про співпрацю у різних галузях. 

Від урядів угоди підписали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр економіки, фінансів, промислового та цифрового суверенітету Франції Бруно Ле Мер. Галузеві угоди підписані за участю керівників відповідних інституцій. 

Крім того, Ле Мер та президент Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо підписали дві угоди щодо надання 100 мільйонів євро гарантій для підтримки української критичної інфраструктури. 

У пресслужбі Мінекономіки Франції поінформували, що завдяки механізму розподілу ризиків між державою та ЄБРР ці гарантії дадуть змогу надати 200 мільйонів євро екстреної ліквідності Нафтогазу (для закупівлі газу, необхідного для проходження зимового періоду) та Укрзалізниці (для забезпечення першочергових видатків). 

ЄБРР також надав позику в розмірі 300 млн євро для Укренерго на ремонт пошкодженого обладнання та забезпечення безперервності надання основних послуг оператора електроенергії. 

Між Україною і Францією підписані три угоди у ключових секторах економіки. 

Зокрема, Шмигаль і Ле Мер підписали угоду щодо пільгової позики в розмірі 37,6 млн євро на постачання 20 000 тонн рейок, вироблених у Франції компанією Saarstahl. Це дасть змогу відремонтувати понад 150 км колії. 

Угода, підписана між компанією Matière та Укравтодором, має на меті започаткувати проєкт із постачання близько 25 мостів, фінансування яких пропонує Франція. 

Ще одна угода має на меті забезпечити доставку насіння на понад 20 мільйонів євро французькими компаніями-експортерами MAS Seeds, Lideas Seeds, RAGT. Франція бере на себе покриття ризику, пов’язаного з цією операцією. 

Шмигаль і Ле Мер також підписали угоду, яка має надати потужного поштовху французько-українській співпраці у цифровій сфері. Дві країни узгоджують дорожню карту, спрямовану на досягнення швидких і конкретних результатів у ключових сферах цифрового суверенітету та розвитку України, кібербезпеці, фінансуванні стартапів, через двосторонні проєкти. 

Як ми бачимо, Франція максимально посилила свою співпрацю та допомогу відносно України. Тож у найближчому майбутньому нам варто розраховувати на ще більше зброї, зокрема артилерійських установок, які відіграють одну з ключових ролей на полі бою. А після перемоги України, Франція долучиться до процесів відновлення та відбудови країни.