Агентка ФСБ наводила ракетні удари по Кривому Рогу в Дніпропетровській області з допомогою «Орланів». Внаслідок цього вона була засуджена до 15 років ув’язнення. Слідство встановило, що зловмисницею виявилася місцева мешканка, яку у березні 2023 року дистанційно була завербована ФСБ.

Щоб зібрати розвіддані, жінка обходила територію міста й знімала «потрібні» об’єкти у прихований спосіб.

Після цього отримані відомості надсилала окупантам через анонімний чат у популярному месенджері. За кожне виконане завдання зрадниця отримувала на свою банківську картку грошову «винагороду» від російської спецслужби.

Згідно з інформацією військової контррозвідки, основними об’єктами ворога були місця можливої розташування підрозділів Збройних Сил України та Національної гвардії на території Кривого Рогу.

Було встановлено, що за координатами фігурантки російські куратори направили безпілотний літальний апарат «Орлан» на розвідку місцевості.

У разі підтвердження отриманої розвідки від агентки, окупанти хотіли здійснити серію ракетних ударів по місту.

Правоохоронці успішно взяли верх, виявивши зловмисницю на самому початковому етапі її розвідувальної діяльності та систематично задокументували її злочинні акції.

Це дозволило своєчасно повідомити командування Збройних Сил для забезпечення безпеки українських військових підрозділів, відбити ворожий розвідувальний дрон та запобігти аеріальному удару.

Після успішних заходів була здійснена затримка російської агентки, яка готувалася до виконання нового завдання ФСБ.

Під час обшуків у будинку ворожої співробітниці було вилучено мобільний телефон і комп’ютер із доказами її листування з ФСБ. Також була виявлена банківська картка, на яку надходили російські кошти.

Суд призначив їй покарання 15 років позбавлення волі.