Боєць ЗСУ та політолог Тарас Березовець повідомив, що українські бійці настільки міцно вцепились зубами в завойоване та нікуди не рухаються, що армія РФ починає сумніватись в своїх силах.

Морально-психологічний стан росіян, що вже перебувають на передовій, показує досить низький рівень. Згідно з даними російського проєкту, який намагається допомогти уникнути служби в армії, за останній рік кількість військових, які виразили бажання дезертувати з російської армії, зросла вдесятеро.

“Ті, кого українські Сили оборони взяли в полон, охоче здаються й самі, якщо є можливість. Але це не стосується кадрових підрозділів, яких активно “обробили”. Рівень їхньої підготовки та моральний дух є вищий, ніж в інших російських підрозділах”, – підтвердив боєць ЗСУ.

Однак назагал росіяни справді мають велику схильність до дезертирства та добровільної здачі у полон. Це, до слова, продемонструвала Харківська та Херсонська операції, які успішно провели ЗСУ.

За цого словами, втрати, які понесли окупанти в районі Авдіївки, потребують поповнення. Таким чином, в Росії триває прихована мобілізація, яка, можливо, відзначається збільшенням кількісних показників, але точно не якісними. Росіяни, включаючи хронічно хворих, алко- та наркозалежних, намагаються залучити на службу будь-якими можливими способами.

“Їм важливо досягнути потрібної цифри. Що нижчими за соціальним статусом будуть мобілізованої, тим вигіднішою буде їхня загибель. Мовиться про банальну “утилізацію непотребу”, – пояснив Березовець.

Боєць також зазначив, що після окупації міста Авдіївка російські війська не планують припиняти свою наступальну операцію. Зокрема, ворожі війська збільшили активність на кількох інших ділянках фронту.

За словами бійця Збройних Сил України та політолога Тараса Березовця, ситуація загострилася в певних районах. Варто відзначити, що окупанти також продовжують активно проводити штурмові дії на напрямку Авдіївського.

Для росіян було надзвичайно важливо захопити Авдіївку до 15 березня – саме з цього дня розпочинаються президентські вибори у Росії. Однак на цьому окупанти, на жаль, не планують зупинятися.

“Після того, як штурмовим групам вдалося захопити Авдіївку, їх розподілили на інші ділянки фронту. Зокрема, активізували наступальні дії на Запорізькому напрямку (Роботине), Донецькому (Лиман) та Харківському (Куп’янськ), але й ними не обмежуватимуться”, – наголосив Тарас Березовець.

Нагадаємо, посилення наступу на Роботине, що у Запорізькій області, підтвердили також у розвідці Великої Британії. Якщо після українського контрнаступу на цій ділянці, темп бойових дій знизився, то зараз він знову різко зріс.

За даними британської розвідки, сухопутні війська Росії продовжили і, ймовірно, посилили наступ у напрямку села Роботине, яке раніше було відбито Збройними Силами України. З того часу село залишається на лінії фронту.

Повідомляється що російська 58 загальновійськова армія та російські повітряно-десантні війська (ВДВ – 24 Канал), що діяли в цьому районі, зазнали тяжких втрат під час українського контрнаступу.

Втім, Міноборони Британії розповіло, що наразі темп бойових дій, що з того часу знизився, різко зріс. Радше за все, зусилля Росії з вербування, що продовжуються, дозволили окупантам відновитися на цьому напрямку.

“За останній тиждень російські сили посилили атаки на кількох точках лінії фронту, ймовірно, з метою розтягнути українські сили”, – мовиться у повідомленні.

Зокрема, окупанти кинуть максимальну кількість сил і засобів у район Роботиного, а також тиснутимуть поблизу Кремінної. А по Авдіївці, ймовірно, зупиняться.