Президент України Володимир Зеленський підписав документ про “зелений” тариф.

На сайті Верховної Ради оприлюднили закон, який підписав Президент України Володимир Зеленський. Документ стосується “зеленого” тарифу, який дає запустити масштабні проекти зі зведення наземних панелей для вироблення сонячної енергії.

Тепер французькі компанії можуть запустити в Україні масштабні проекти, які продадуть “зайву” електроенергію за “зеленим” тарифом.

Також закон передбачає розміщення сонячних станцій домогосподарств до 30 кВт як на даху, так і на землі. Плюс документом врегульовано питання з курсом євро “зеленого” тарифу сонячних станцій домогосподарств для приватних домогосподарств, які працювали до вступу в силу Закону України № 2712.

Крім цього було упорядковано питання з рівнем “зеленого” тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики потужністю до 150 кВт.

Відзначимо, попереднє рішення депутатів обурило українців. Тоді власникам домашніх сонячних станцій заборонили нараховувати підвищений тариф за продаж ними електроенергії в енергомережі. Невдоволення було пов’язано з тим, що господарі інвестували в установку сонячних панелей великі кошти, розраховуючи на те, що з часом вони окупляться в результаті продажу електрики державі.

Додамо, що Закон №8449-д “Про альтернативні джерела енергії” 25 квітня просунули лобісти олігарха Ріната Ахметова, його в останні дні президентства підписав Петро Порошенко.Таким чином, Ахметов через Верховну Раду заборонив встановлювати домашні сонячні електростанції на землі.

Варто нагадати, що на днях у ЗМІ зявилась інформація, про те, що Ринат Ахметов намагається купити мажоритарників від партії “Слуга народу”, які пройшли в Раду в ході дострокових парламентських виборів. Про це повідомляє Telegram-канал “Легітимний”.

Відповідно до джерел ресурсу в оточенні бізнесмена, перед політтехнологами Ахметова стоїть завдання зібрати від 50 до 70 депутатів з щомісячним фінансовим забезпеченням від 40 тисяч доларів. Також парламентарії, які підуть на такі умови, повинні будуть готові на перехід в нові фракції в Раді за винагороду від 500 тисяч доларів.

У Зеленського вкрай стурбовані таким розвитком подій і вже займаються вирішенням потенційної проблеми.

“З огляду на обставину, що нові депутати ніколи не бачили таких грошей, шанси досить високі”, – наголошується в повідомленні.

З метою перестраховки новп парламентськп більшість планує зняти недоторканність з народних депутатів, щоб силовики змогли мати над ними контроль.

Відзначається, з питання потенційного підкупу депутатів з боку олігархів вже висловився і президент Володимир Зеленський. На зустрічі з народними обранцями він заявив, що такі парламентарії повинні піти самі, або ж їх виженуть з фракції.

Також на цій зустрічі звучали призови про неможливість компромісів із совістю і впливовими людьми.